Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi minden tünete lehet egy...

Mi minden tünete lehet egy méhgyulladásnak? A lentebb említett tünetek is simán utalhatnak arra?

Figyelt kérdés

Napra pontosan 2021.7.1-je óta a menstruációs ciklusaim megváltoztak. Eleinte az egészet covid oltás mellékhatásaként fogtam fel. Szeptemberre sem történt azonban semmilyen javulás, sőt egyre rosszabbodott. Miben is változott meg a menstruációm:

- a szokásos 5-6 nap helyett, lecsökkent 3-4 napra

- a színe pirosból rózsaszínné változott, ritkán élénk pirossá

- folyásom lett, ami mindennapossá vált, fehér, olykor túró szerű jellegű

- együttlét alatt/után vérezni kezdtem, de a bugyim sosem lett véres

- menstruáció után 1 héten keresztül barna folyásom volt


Majd október elején ezzel mentem orvoshoz is (utolsó pont)

Az orvos megvizsgált ultrahangon, cisztát talált, ami eléggé nagy méretű volt, és nem úsztam meg a műtétet. November végén túl is voltam rajta. Januárban mentem vissza kivizsgálásra (közbe jöttek az ünnepek, és covid is)

Januárban újra megjegyeztem az orvosnak, hogy már pedig a menstruációm még mindig kevés, és nem tetszik nekem.

Azt mondta a műtét után lehet pár hónap még minden visszarendeződik, márciusra rendben lesz, ha még sem, menjek vissza kivizsgál újra. Természetesen nem javult a dolog, így márciusban visszamentem. Rákszűrést csinált, amiből kiderült, hogy méhgyulladásom van.

Újabb vizsgálatok következtek, gyógyszert egyelőre még nem kaptam, mert újabb mintákat küldött kivizsgálásra, s most erre várok.

Jelen esetben ott tartok, hogy már nem tudom mi okozhatja ezt az abnormális menstruációmat, a folyásomat, s a fájdalmas menstruációmat.

Utolsó menstruációm, 2 napja ért véget, s iszonyatosan fájtak a melleim, a derekam majd leszakadt, a hátammal együtt, valamint a jobb petefészkemnél nyilalló fájdalmat is éreztem.


Ezek valóban lehetnek a gyulladás tünetei? Vagy másra adnak aggodalmat?



2022. ápr. 20. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem látunk beléd, az orvos meg alaposnak tűnik, a citológia, és a tenyésztés majd ad választ, illetve lehet, hogy újra cisztád is van.
2022. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Cisztát kizárta, mert semmit nem vélt felfedezni ultrahangon az utolsó látogatásomnál


Minden szempontból értem, hogy senki nem lát belém, csak azt szeretném tudni, hogy akinek esetleg volt hasonló helyzete, neki milyen tünetei voltak. Ilyenek, vagy teljesen más

2022. ápr. 20. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"gyógyszert egyelőre még nem kaptam, mert újabb mintákat küldött kivizsgálásra, s most erre várok."


Tehát egyelőre még sajnos nincs kezelve a méhgyulladásod.


"Utolsó menstruációm, 2 napja ért véget, s iszonyatosan fájtak a melleim, a derekam majd leszakadt, a hátammal együtt, valamint a jobb petefészkemnél nyilalló fájdalmat is éreztem."


Ezeket mondtad az orvosnak?

2022. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még azóta nem voltam nála, így nem volt alkalmam sem, de e hétre időpontom, így beszámolok neki mindenről

Csak rossz ez a bizonytalanság, mert egyszerűen nem tudom mi lehet már a gond velem lassan 1 éve

2022. ápr. 20. 16:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor addig bírd ki valahogy. :) És majd írd meg, hogy mi van veled.
2022. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!