Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős menstruációs...

Nagyon erős menstruációs vérzés elállítása?

Figyelt kérdés

Doki látott,mióma,egyéb eltérés nincs. Exacilt és Diconone-t írt. Azt most bevettem,de nem akarok összeesni...munkahelyen vagyok,12 órás műszak,másik városban.

Mit tehetek még? A vizet azt iszom..


2022. ápr. 24. 13:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő,míg hat a gyógyszer? 2 exacil 1 dicinone
2022. ápr. 24. 13:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Már szültem 1x, 6 éve. 39 éves vagyok.
2022. ápr. 24. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a kezelés kicsit érdekes.


Az Exacyl terápiás adagja naponta 2-4 g, és mivel a tabletta csak 500 mg-os, ezért ez napi 4-8 tablettát jelent 2-3 részre elosztva. Napi 2 tabletta nem sokat ér.


A Dycinone terápiás adagja pedig ilyen indikációban 1000-1500 mg naponta, a tabletta pedig 250 mg-os, azaz 2-3x 2 tbl. az adagolás.


Szerintem többre mennél, ha az egyiket szednéd normál terápiás dózisban, nem a kettőt egyszerre ilyen fél-negyed adagban.

3x2 tbl. Exacyl, és csökkeni fog a vérzés...

2022. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neeeem,ez a reggeli adag. Csak most erősödött be a vérzés hirtelen, ezért most vettem be. Reggel 2 exacil 1 dicinone , délben 1 dicinone, este 2 exacil 1 dicinone van felírva.
2022. ápr. 24. 13:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Hajnaltól dolgozok. Most ijedtem meg, reggel még nem gondoltam,hogy szükség lesz rá.
2022. ápr. 24. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor ennyi, meg kell várni míg hat. A szájon át szedhető gyógyszereket pedig jellemzően úgy kell szedni, ahogy az orvos írja, nem csak akkor "ha épp erős, akor bekapom", mert úgy nemsokat ér. Ez olyan, mint mikor a mamik nem szedik be a vérnyomáscsökkentőt, mert éppen normális értéket nérnek, aztán csodálkoznak, hogy utána kiugrik 180-ra..


Hosszabb távon meg, ha ez a bő vérzés rendszzeres és nem találnak semmit a háttérben, rakass fel egy hormonos spirált, az meg fogja oldani a porblémád hosszabb távon.

2022. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudod,októbertől ilyen a menzeszem. Azóta (azt is beleszámolva) 3x kellett csak gyógyszer. A többi menzesz normális volt.

Ezért nem szedem folyamatosan.


A doki ajánlotta a Mirénát,de rossz tapasztalatom van a fogamzásgátlóval. Nem merem felrakatni.

2022. ápr. 24. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!