Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható vs egyszerhasználatos...

Mosható vs egyszerhasználatos betét? Melyiknek mi az előnye/hátránya?

Figyelt kérdés
A mosható ugye az újabb trend, érdemes átállni rá? Milyen hátulütői vannak az egyszer használatoshoz képest?

2022. máj. 3. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
9: hát igen... el tudom képzelni.... ráadásul ha nedvesen ment a zacskóba, ott még be is penészedhetett...
2022. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11. Természetesen nedvesen ment a zacskóba, hol szárítottad volna munkahelyen vagy suliban ugyan?! De néhány óra alatt azért nem penészedik be, nem is tudom, ez honnan jött neked... :D
2022. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%
De akkor minden nap mosni kellett? BEindítani egy programot csak ezért???
2022. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13. :D Milyen programot? Láttál te már régi mosógépet? Dehogy indítottak ezért mosógépet. Kézzel ki lett mosva, aztán kifőzve nagy ruhamosó fazékban, hogy fertőtlenítve legyen.

Ha esetleg épp úgy jött ki a lépés, hogy összegyűlt a fehér mosnivaló is, akkor ment csak a mosógépbe.

2022. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
14. De ez ma hogy megy?
2022. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Az esetek kb 80%-ban moshatót használok, mivel otthonról dolgozok így könnyen megtudom oldani. Kiöblítem, megszárad és egy külön kiskukában tárolom míg vége a menzeszemnek és egyben kimosom. Ha elkell mennem otthonról akkor általában tampont használok, de otthonra tökéletes a mosható számomra.
2022. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Undorìtó a mosható betèt.
2022. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%
Én félek kipróbálni a moshatót. Mert mi van, ha nem sikerül eléggé kifertőtlenítenem használat után? Akkor tuti összeszednék valami gyulladásos betegséget.
2022. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Kipróbáltam a mosható betétet több cikluson. Sajnos nem sok jót tudok mondani.

Nem szuper jó nedvszívó, de vigasztalásképpen rém vastag. Mivel súlyos is, vastag is nem tud olyan jól rásimulni a szeméremtestre mint egy hagyományos betét. Nekem könnyen elmozdult vagy elcsavarta a bugyit.


Kimosni elvben úgy kell, hogy hideg vízben kiáztatod, folteltávolító szappannal kidörzsölöd, aztán mehet a mosásba. A foltot nem mindig sikerült 100% eltávolítani. Ez nagyon macerás mert a legjobb amit tehetsz ha azonnal kiáztatod csere előtt, hogy ne kössön meg a folt.


Menstruációs kehely mellé plusz védelemként, vagy nagyon gyenge napokon el tudom képzelni hogy használható lenne. Az egyetlen érv mellette az eldobhatóhoz képest hogy nem termel műanyagszemetet.

2022. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%

mosi előny: baszogathatod a többi nőt hogy végre hagyják már abba a műanyagtermelést 🤣

hátrány: szerintem kb minden más: nem olcsóbb (mosni kell), kényelmetlen, cserélni macera, eleve mosni külön dolog, és szerintem undi


eldobós: anyagiakban szerintem ugyanott van, de nem posztolhatod ki instára a cuki patentjaidat

2022. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!