Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bajom, ha fogamzásgátlót...

Lehet bajom, ha fogamzásgátlót szedek, de nem járok orvoshoz?

Figyelt kérdés
Kb 4 éve szedek fogamzásgátlót és ennyi ideje nem is voltam nőgyógyásznál különböző okok miatt, de főként azért, mert traumatikus élmény volt számomra. Ebből lehet valami problémám? Változhat, hogy milyen gyógyszerre van szükségem?

2022. máj. 14. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ezzel annyi a gond, hogy aki kiírja neked illegálisan teszi, mivel évenkénti rákszűréshez van kötve. Minden épeszű orvosnak elkellene utasítsa a recepted felírását, amíg nem mutatsz be érvényes szűrési eredményt.
2022. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
igen, lehet bajod. És miféle trauma ért amiért nem mersz orvoshoz menni? Ha az orvos volt durva, menj át másikhoz, de ne játssz az életeddel.
2022. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért remélem hogy magadnak csinálsz szűrővizsgálatot. Szerencsére már létezik otthon elvégezhető szűrővizsgálat, amit egy labornak elküldessz és elemzik. Drága, meg magadnak is fáj, de legalább kiderül van-e rák a dologban.
2022. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen,lehet bajod.

A fogamzásgátló akkor is hormon gyógyszer,muszály az ellenőrzés legalább évente!


Mi történt az orvosnál hogy ennyire félsz?


Nekem utoljára annyira megnyomta a hüvelyi uh.-val a petefészkemet hogy 2 napig felvolt dagadva a hasam.

2022. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

"Nekem utoljára annyira megnyomta a hüvelyi uh.-val a petefészkemet hogy 2 napig felvolt dagadva a hasam."

Nem csoda, hogy sokan nem, vagy alig járnak.


Kérdező: bajod nem lesz, mert szakorvos írta fel először, és ha nincs gondod, akkor jó a gyógyszer.

2022. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

5

Max annyi baja lesz, hogy rákos lesz, de ugye szűrés nélkül ez már csak akkor fog kiderülni, ha késő. :)

2022. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezért nem szabad valami SZTK-s henteshez menni. Otthon ilyen az egészségügy, ez van, ha jót akarsz magadnak akkor magánrendelésre mész, akik emberszámba is vesznek és nem úgy kezelnek mint egy kutyát. De ettől még ne játssz az egészségeddel, komoly bajod is lehet ettől.
2022. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

7

Ugyan azok rendelnek magánban is, mint az államiban... Sőt, általában délután és este, amikorra már lenyomtak egy műszakot az államiban...

2022. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ahova én járok az full magán, nem is dolgozik egyik orvos sem körzeti rendelőben aki ott van. Meg is van az ára, de egyrészt emberszámba veszik a beteget, másrészt pedig nekem pl egyedül ők foglalkoztak normálisan a problémámmal.
2022. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ügyeletet elméletileg így is kell vállalni Magyarországon, olyat nem hallottam h semmit se csinál állami rendelésen egy doki. Ott még nem tartunk, sajnos.
2022. aug. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!