Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 eves kislanyomnak elmondhato...

8 eves kislanyomnak elmondhatom hogy menstruálni fog ??

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

persze


sőt, szerintem adj neki egy betétet, hogy próbálja ki, hogy ne legyen neki kellemetlen, ismerje/tudja, mikor tényleg szüksége lesz rá.

2022. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Minél hamarabb elkezded adagolni neki, annál jobb! Így nem fogja szégyellni, kellemetlenül érezni magát a téma miatt, hanem természetes lesz számára.

A legjobb, ha megmagyarázod, képekkel megmutatod neki, pontosan miért van ez és mi fog történni. Nyugodtan mutasd meg neki a betétet, és hogyan kell használni. Ezzel hatalmas segítséget adsz neki a jövőre nézve!

2022. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Én még korainak tartom 8 évesen nekimenni, jó eséllyel 10 éves kora előtt ez nem lesz aktuális. És várni kéne egy olyan alkalmat, amikor a téma valahogy előkerül, nem csak úgy belecsapni a semmiből.
2022. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem 9 evesen jött meg előszor azt se tudtam mivan velem mert nem vilagositott fel anyukam ...
2022. máj. 18. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A lányom 9 éves volt, mikor először megjött neki. Addigra már tudta hogy van egy ilyen dolog, mert az iskolában kaptak erről minimális felvilágosítást.

A te esetedben még picit korainak tartom, de jövőre már nyugodtan elmondhatod neki, a szexualitás mellőzésével.

2022. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán, valószínűleg a lányodnak is hasonló korban fog megjönni, mint neked. Ne érje váratlanul!


Anyumnak volt az elmúlt 10-12 évben jópár alsós tanítványa, akit igen váratlanul ért a vérzés. A legfiatalabb egy 7,5 éves kislány volt!

2022. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Hála az egészségtelen táplálkozásnak, azért 7 es fel evesen ez nem normalis. A nyalkahartya sincs ra felkeszulve, megszenvedi szerencsetlen
2022. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 12 évesen mondták el, egy könyvet mutatott anyukám, amiben erről volt szó... Pár hónap múlva megjött, szóval jó volt az időzítés. Nem bánom, hogy nem tudtam meg hamarabb, hogy milyen szívás a női élet, legalább az első 12 év felhőtlenül telt. Szerintem pár évvel később is ráér, 8 évesen még jobb nem terhelni ezzel egy gyereket.
2022. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Ja most látom, hogy neked hamarabb jött meg, akkor jól teszed, ha szólsz neki időben. Sajnos esélyes, hogy ő neki is hamar kell szembesülnie ezzel a "csodával".
2022. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Én kicsit korainak gondolnám, bár ahogy látom, sokaknak 9 évesen jött meg. Nekem 13 évesen, kb egy évvel előtte volt felvilágosítás az iskolában . Szóval ez így pont jól jött ki. Talán 8 évesen erről még nem is tudtam. Ha van erre hajlam, akkor igen, lassan vezesd fel neki, megmutathatod neki a higiéniai termékeket stb, illetve a legfontosabb ! Én undorítónak éreztem magam akkoriban. Önbizalom hianyom volt. Éreztesd vele, hogy ez természetes .:)
2022. máj. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!