Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi jó a hüvelyi folyásra?

Mi jó a hüvelyi folyásra?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt vettem észre, hogy több a folyásmo mint amennyi szerintem normális lenne és van, hogy kellemetlen szaga is volt. Vettem a rossmanba egy gynophilus hüvelytablettát és egy canesbalance hüvelykúpot. Nem tudom erre a célra melyik lenne jobb. Akinek van tapasztalata ebben vagy tud segíteni annak nagyon megköszönném a válaszát.

2022. máj. 20. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kellemetlen szaga is van, akkor osszeszedtel egy fertozest. Orvos tudja megallapitani tenyesztessel, hogy pontosan mit es ezalapjan ir fel majd kupot/gyogyszert.
2022. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen "szagú" ?
2022. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A gynophylus megelőzésre kell pH egyensúly fenntartására, az nem árt ha mindig van otthon. Időnként lehet használni pl uszoda után, menstruáció után...

Ha már megvan a baj és gombárol van szó akkor jó a Canesten, de az se minden esetben. Orvos tud adni tablettát is.

Viszont ha bakteriális akkor teljesen felesleges a Canesten használnod mert semmit se fog érni, receptre kapható antibakteriális kúp kell. De az antibiotikumos kúp után használj pH helyreállító kúpot mert még egy gombát is el kaphatsz a kezelés után, ugyanúgy ahogy a tablettás antibiotikumos kúra után kell (felborítja a pH-t és elszaporodnak a gombák amik eleve ott vannak csak kevés nem okoz gondot). Szóval ilyenekre figyelj.

A gomba és a bakteriális közötti különbséget a színe szaga és állagából is meg lehet állapítani.

2022. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3as válaszolónak:

Az a baj, hogy nem igazán merek orvoshoz menni mert kicsit kellemetlen nekem ez a téma, de nyilván ha nem múlik akkor muszáj lesz elmenni.

Egyébként nem mindig de ilyen sárgás színe szokott lenni és az állaga meg mostanában már (van, hogy jobban van, hogy kevésbé) krémes állagú. A szagát nem igazán tudom elmagyarázni milyen.

2022. máj. 20. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ez a melegtől van és teljesen normális, ha olyan szagú mint az ementáli sajt savanyú káposzta lével keverve.


Pisilés után jobban törölközzél meg, mert azoktól a baciktól lehet, és borotváld le rövidebbre.

2022. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Senki se szeret orvoshoz jarni, de jobb, ha hozzaszoksz, mert rakszuresre pl evente kell menni, ha mar elsz szexualis eletet.


Sajnos ez ilyen, de kibirhato, nyugi :) Szolj anyukadnak, hogy kiserjen el; ha fiatal vagy. Ez barkivel megesik, nem kinos.

2022. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja és mégvalami, ha maszturbálsz, vagy vibrizel akkor előtte körömkefével alaposan mossál kezet, meg a vibrit se nyalogasd össze, hanem fertőtlenítős kendővel töröld tisztára.
2022. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az orvos nap 10 ilyen beteget lát, neki ez rutinfeladat, hidd el nem nagy dolog. Lesznek még kellemetlenebb dolgok is amivel orvoshoz kell menned, jobb ha hozzászoksz.
2022. máj. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kellemetlenebb a szaga, mint bármikor máskor? Van bármi más tünet? Használhatod a canestent, ártani nem fog, de ha nem gomba, hanem baci, akkor használni sem. Az orvos pedig első pillantásra meg tudja állapítani, melyik.
2022. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!