Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vény nélkül kapható...

Milyen vény nélkül kapható gyógyszerek, kúpok vannak gyakori váladékos hüvelyi folyásra (többilent)?

Figyelt kérdés
15 éves leszek, elég rég óta van folyásom, anyukám látja is a bugyijaimon. Volt, hogy váladékozott, viszketett, van hogy sárgás, vagy más az állaga mint szokott. De nincs olyan nap, hogy ne lenne. Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy vigyem el nőgyógyászhoz? Van egy komoly kapcsolatom, lefeküdtem már a barátommal, de annyira nem tudok vele beszélni, hogy ezt se mondtam még el neki.

2013. nov. 17. 16:20
 1/6 anonim válasza:
Betadine kup, 2 hetig
2013. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha viszket akkor talán elég a gombára való (canesten pl, ezek általában 3 napos kúrák). Ahogy az első is írta, a Betadine kb mindenre jó, abszolút hatásos. Én mondjuk első körben csak egy hétig használnám, inkább utána valami hüvelyflóra regeneráló kúpot pl Floragyn. Úgy időzítsd hogy menzesz alatt egyik sem használható.
2013. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A betadine- kúpot maximum 5 napig használnám csak, tovább nem. Bármilyen készítményt (betadine, canesten, vagy akár amit az orvos felír) használtál, utána mindig használj probiotikumot (pl. protexin gynophylus, gyntima, stb), mert ezek a készítmények a saját tejsavtermelő bacijaid is kiirtják (hüvelyflóra) és a gombák imádják ezt a közeget. Nekem hatásos az intim lemosó, évek óta ezt használom (ez is csökkentheti a váladékozás mennyiségét), intim törlőkendő (minimum ez, ha pl. nemi együttlét után nem tudsz azonnal letusolni, vagy menses közben pl váladékfelfogó eszköz cserénél, wc-használat után), és mindig figyelj oda wc-használatnál a törlésirányra (elölről hátra, soha nem fordítva). Figyelj a kézmosásra is, meg a partnered se nyúljon intim részeidhez "koszos kézzel", együttlét előtt jó ha letusoltok és mondjuk nem fogdostok meg 40 kilincset mielőtt egymáshoz nyúltok... Az óvszer használata is csökkenti a fertőzések kialakulását. És kezelés alatt kerülni kellene a nemi érintkezést.

Nagyjából ezekre kellene figyelned.

2013. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Betadin kúp jó, de a Canestent is megpróbálhatod hüvelykúppal.
2013. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Canestent semmiképpen ne használj. Velem is ez volt, féltem elmenni nőgyógyászhoz, szégyelltem a barátom előtt. Kézenfekvő volt a canesten, így hát vettem azt. Folyton visszatért a fertőzés. Elmentem orvoshoz, kitenyésztette a gombát, így most többféle gyógyszert kell szednem:

gynoxin kúpot, pimafucin kúpot, femiflo kapszulát, amit szájon át kell bevennem nekem is és a páromnak is, valamint pimafucort krémet, amit mindkettőnknek használnia kell. Ha a barátoddal óvszerrel védekeztek, akkor is szükséges az, hogy kezelje magát, mert aktus közben az óvszer alsó része mindig feljebb csúszik, és a hüvelyváladék hozzáér a péniszhez. Beszéld meg a barátoddal, ha szeret megérti, ez a te érdeked, hogy ne fertőzzön vissza újra. (Rá nem hatnak ezek a gombás tünetek, de ott maradnak a bőrfelületén és visszamennek beléd a következő aktusnál)

Az orvost kérd meg, hogy tenyéssze ki a kenetet, amit levesz. Amikor meg felírja a recepteket feltétlenül mond neki, hogy kérsz hüvelyflóra visszaállító kúpot. A sok gyógyszer amit szedsz, tönkreteszi a hüvelyed természetes flóráját, így azt vissza kell állítani. Javaslom a floragint, ez probiotikum tulajdonképpen. :)

Remélem segítettem, és ne félj! Ha felhúzódik a gomba csak macerásabb lesz a kiírtása. Másrészt a canesten sokkal drágább, mint az orvos által felírt gyógyszerek, és ha ezeket rendesen szeded véglegesen leszámolhatsz a gombával.

2013. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És fürdéshez ott lent ne tusfürdőt használj, hanem intim mosakodógélt.
2013. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!