Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség tervezés alatt...

Terhesség tervezés alatt mivel lehet csökkenteni a pulzust?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pcos vagyok és cukorbeteg. Babát szeretnenk 2 éve. Mostanában 130/75 átlag vernyomast mérek pulzus 80-100 között van. Az lenne a kérdésem hogy ez mennyire normális illetve van e olyan természetes gyógymód amivel lehet csökkenteni ezt az értéket és nem káros a baba tervezesben? Köszönöm előre is. 24/N

2022. máj. 25. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ki kene vizsgaltatni, hogy ez mitol van. A vernyomast is kicsit magasnak tartom.
2022. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

80-100 közötti pulzus mióta magas 24 évesen?Semmi gond nincs vele.

A 130-as vérnyomás is még belefér.A lényeg hogy kezelve legyen a pcos mozgással,160g-mos diétával és inozitollal vagy esetleg gyógyszert is felírnak ha szükséges.

2022. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az okot kell keresni és megszüntetni. Ezt lehet terhesség előtt, után, közben.
2022. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

100-as nyugalmi pulzus igenis magas. Ha szerinted nem, az kar.

Bar a kerdezo nem irta, hogy vernyomas elott epp sportolt-e vagy mit csinalt, de gondolom betartotta a vernyomasmeres “szabalyait”, tehat nem azutan merte, hogy felszaladt a negyedikre.


Vizsgaltassa ki. Es a 130-as vernyomas huszonevesen kisse magas (nem tragedia, de foglalkozni kell vele) akkor is, ha te nem igy gondolod. Persze lehet a kerdezo 120 kilo, akkor sajnos normalis.

2022. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sportolsz? Ha nem, akkor attól edzettebb lenne a szíved, ha sportoltál valamit, és lejjebb menne a nyugalmi pulzusod. Kardió jellegű kéne, pl. tempós séta, ha a futás még nem megy. A vérnyomás miatt orvossal is konzultálj komolyabb sport előtt, de egy laza félórás sétát már ma este is bevállalhatsz. Hallgasd meg az esti madárcsicsergést :-)
2022. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem vagy túlsúlyos? Én 27 vagyok, de nyugalmi állapotban 50-60-as pulzus meg 110/70 vagy alatta lévő vérnyomás. Már van egy gyerekem, sportolok rendszeresen. Rajtam is volt plusz súly és akkor magasabb is volt minden, de 135-ös vérnyomásnál és 90-100-as pulzusnál iszonyat rosszul voltam.
2022. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!