Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum+fogamzásgátló....

Antibiotikum+fogamzásgátló. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hete fel voltam fázva, és Nolicin antibiotikumot kellett szednem (kinolonok csoportjába tartozik, szóval elvileg nem csökkeni a fogamzásgátló hatását, de én ebben nem bízok 100%osan)

Az antibiotikumot 5 napig szedtem május 23-27-ig, de közben szombaton vettem be az utolsó szemet a fogamzásgátlóból, mert jött a 4 napos szünet (ditinell) az új levelet most csütörtökön kezdtem (jun 2.)

A kérdésem az, hogy véd a tabletta? Tudom hogy kb antibiotikum utan még kell 1 hét, de ebben az esetben mi a helyzet? Így is véd?



2022. jún. 4. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben a tabit ugyanúgy szedtem, mint egyébként. És legalább 1-2 hétig használtunk gumit. Utána már tuti volt a védettség.
2022. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1 hét mar eltelt, azert kérdezem, hogy már vedett vagyok, a 4 napos szünet ellenére?
2022. jún. 4. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Használj gumit néhány napig az a tuti. Ha én azt mondom hogy védett vagy és mégis terhes leszel az elég kellemetlen lenne.
2022. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!