Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folytassam a szedését vagy sem?

Palfydanka kérdése:

Folytassam a szedését vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Belara fogamzásgátló tablettát szedek, azonban volt egy 10 napos antibiotikum kúrám, ami annyira legyengitette a fogamzásgátlót, hogy megjött normális időben, és már több mint egy hete vérzek, igaz ma már alig-alig, de még mindig. Ma kellenne abbahagynom a fogamzásgátló szedését 1 hétre, de akkor gondolom megint ugyanúgy véreznék ami kicsit azért sok lenne. Szerintetek ne hagyjak szünetet a gyógyszerben, és folytassam tovább, vagy hagyjam ki normálisan a szünetet? Tudom hogy elég érdekes kérdés, de mivel húsvét van, így a nőgyógyászomat sem tudom felhívni ezzel a kérdéssel. A válaszokat előre is koszonom!

2022. ápr. 18. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem szedd tovább és ne szünetelj mert már volt egyszer vérzés ami bőven elég tehát ha úgy nézzük meg volt a megvonásos vérzésed.
2022. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent, hogy megjött normális időben? Ha most kezdted el szedni a fogamzásgátlót, akkor az első 3 hónapban normális a köztes vérzés, ahhoz, hogy a hormonrendszered átálljon alap, hogy ne kezdj el variálni. Amúgy meg ha 10 éve is szeded folytasd a megszokott rend szerint, mellette használj óvszert, hogy a terhességet megelőzd.
2022. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt, hogy aznap jött meg pont, mint amikor a normalis menstruaciomnak meg kellett volna (régen alkalmazáson vezettem és onnan tudom)

Pár honapja szedem, csak szerintem mindenképp az antibiotikum kúra miatt alakult ez ki

Mindenképp használunk kiegészítő védekezést

2022. ápr. 18. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem fogsz elvérezni! Ha most kezdted el szedni, akkor csak még jobban összezavarod a hormonjaidat, ha nem tartasz szünetet.
2022. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szedd, ahogy kell és használjatok kiegészítő védekezést.
2022. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!