Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mell jóindulatú daganata...

A mell jóindulatú daganata könnyen megkülönböztethető a rosszundulatútól ultrahang vizsgálat során?

Figyelt kérdés
Fibroadenomat diagnosztizaltak nalam, de se biopszi se semmi, csak ultrahang alapjan. A fejembe motoszkal azert hogy mivan ha nem jol latta a doki, csak egy 70 akarhany eves idos bacsirol beszelunk
2022. jún. 6. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát valószínűsíthető inkább.

Ha éles falú, nem szűri be a környezetét hanem inkább eltolja maga körül, nem túl nagy és ehhez hasonló kirtériumok teljesülnek akkor tipikusan jóindulatú dolog

De dg-t UH alapján nem mondhatsz ki szerintem, főleg hogy az hogy fiboraadenoma az szövettani diagnózis.


Mammográfi még specifikusabbá teheti a dologt, oda mindenképpen el kellene küldeni (bár állítólag 40 alatt az UH jobb)

2022. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy teljesen biztosat csak a szövettan mondhat, én megpróbálnék a te helyedben kérni egy biopsziát. Arra viszont készülj, hogy a patológusok terhelése extrém nagy, úgyhogy a te alacsony prioritású mintáddal akár hónapokig is várhatsz az eredményre!
2022. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ovalis volt es eles a hatara, 1,5 cm-es..
2022. jún. 6. 17:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Erdemes lenne emiatt megszurni magam? Marmint hallottam olyat hogy nem feltetlen fontos es a tuszuras lehet csak artana neki
2022. jún. 6. 17:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Ilyen joindulatu dagantokkal egyutt lehet elni?
2022. jún. 6. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóindulatú együtt lehet vele élni, de te nagyon rá vagy pörögve erre a témára, mivel már kiírtál egy pár kérdést ezzel kapcsolatban, ahol válaszoltunk rá.

Megértem hogy feszült vagy, de nem az a megoldás hogy itt kéred a visszaigazolásokat arról hogy nem lesz baj.

Ha jóindulatú akkor nem lesz baj. Nem rák. Nem rövidíti az életedet, nem rontja az életminőségedet. Akkor semmi.

De ha nem vagy nyugodt és tényleg csak egy UH volt, akkor kérj egy beutalót emlő centrumba a háziorvosodtól, megnéznek, veszek mintát és szakszerűen ellátnak ha szükséges, ha nem akkor pedig megnyudothatsz.


Egyébként a szúrástól nem lesz baja ha jóindulatú, nem változik át rákká, ha meg rossz akkor meg jobb ha kiderül.


Jobbulást és megnyugvást kívánok! :)

2022. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, 22 éves vagyok és teljesen elment az életkedvem ettől a diagnózistól. :((( az orvos tájékoztatást sem adott arról hogy mi ez, csak hogy évente kontroll és jóindulatú. :(
2022. jún. 6. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen konzultálj szakorvossal! Keress fel egy másik orvost (onkológust, emlőcentrumot) és kérj tőle szakvéleményt!


Itt csak laikus tanácsokat kaphatsz, ráadásul valószínűleg érkezni fog olyan válasz is, hogy "nagynénémnek is azt mondták, jóindulatú, és két hónap múlva meghalt", meg hogy "15 éve élek együtt egy ilyennel, és kutya bajom". Mindkettő lehet igaz, mindkét válaszoló lehet maximálisan segítőkész, te mégsem tudod hová tenni ezek alapján a saját esetedet.


Ez nem a "milyen telefon lenne jó nekem"-kategória, mindenképpen érdemes a "nép hangja" helyett szakemberhez fordulnod, ha kétségeid vannak.


Csak ismételni tudom #6-ot: próbálj meg megnyugodni és keress fel egy szakorvost, aki válaszol majd a kérdéseidre!

2022. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, próbálok optimista lenni és felkeresem az orvost a részletes tájékoztatás végett…
2022. jún. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!