Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormonális problémára...

Milyen hormonális problémára utalhat a pattanásos hát és a hajhullás egy 30 éves nő esetében?

Figyelt kérdés
Egyáltalán biztos e, hogy hormonális gond van, vagy pl egészségtelen táplálkozás is okozhat ilyet?
2022. jún. 6. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő okozhatja.
2022. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A táplálkozásnak is nagy szerepe lehet benne.

Mit gondolsz mennyire érkezel egészségtelenül?

2022. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, étkezel-t akartam írni :)
2022. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon. Illetve kevés vizet is iszom.

Az erős hajhullásom már akkor kezdődött, amikor még fogamzásgátlót szedtem. A pattanásosodás csak a fogamzásgátló abbahagyása után jelentek meg, de azok a tabletta szedése előtt is voltak (tinikoromban), viszont több mint fél év eltelt és a pattanások csak egyre rosszabbak. Tudom, endokrinológus, tervben van, csak most megint elkezdtem szedni a tablettát... Így tudom, hogy pl hormonvizsgálatot nem tudnak csinálni.

2022. jún. 6. 22:21
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Inkább kezdj egy életmód váltással.

Több folyadék, főleg víz, és egészséges táplálkozás zöldségekkel, gyümölcsökkel.

2022. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elvileg a pcos-ben a magas tesztoszteron miatt is tud kialakulni hajhullás.

Én sima nőgyógyászhoz mentem el, mert nekem a ciklusom sem volt normális, és kiírt hormonvizsgalatra. Nálam nem igazolódott a magas tesztoszteron :/ de a hajam nagyon kiritkult :(

Én is nagyon sokáig (majd 10 év) szedtem fogamzásgátlót. De nekem már mellette is megjelentek a tünetek. A hosszan tartó fogamzásgátló szedés mellett megjelenhetnek vitaminhianyok is, egy ideje szedek többfélét, nagy változást nem hozott :(

2022. jún. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Nőgyógyásznál én is voltam nem rég hüvelyi ultrahangot csinált, a hajhullás miatt nekem nem javasolt hormonvizsgálatot, csak kiírt valami vitamint, ami mondanom sem kell, semmit nem ért..

Nekem egyébként nincs egyéb tünetem, "csak" a pattanások és a hajhullás.

A ciklusom rendben van, és akkor is rendben volt, amikor nem szedtem a bogyót. Ezért nem tudom, hogy valóban hormonálisan van e gond vagy sem :/

2022. jún. 7. 06:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajhullás lehet valamilyen hiány betegségtől. A pattanás meg simán alkati kérdés is lehet, amire rátesz egy lapáttal a nem megfelelő étkezés. Tejtermékek és gyorsan felszívódó szénhidrátok kerülendők.

Tudom, mert én is ilyen vagyok. Kutya bajom, de sokszor nincs önkontrollom az étkezés terén. (Túl sok édesség) Egyből látszik is a bőrömön. Szerencsére az ellenkezője is. Ha sikerül egészségesen étkezni, egyből jobb minden. Megéri.

2022. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Rá kell valahogy feküdnöm! Sajnos ilyen téren roppant gyenge vagyok, de tudom, hogy csak rajtam múlik.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2022. jún. 7. 08:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Én javasolnám az étrend változtatást.

Sok víz, tejet és zsíros dolgokat próbáld meg kihagyni és nézd, hogy változik-e valami.

Kitartást :)

2022. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!