Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek hogy egy közeli...

Mit tehetek hogy egy közeli ismerősöm ne legyen alkoholista?

Figyelt kérdés

Kedvelek egy lányt, aki most 15 éves, és rendszeresen iszik... azt nem tudom hogy mennyit, de sokszor találtam már részeges állapotban. Nagyon kedvelem őt és nem szeretném ha valami kisiklott életű alkoholista lenne.

Tudom hogy nem az én feladatom lenne de a szülei nem tesznek ez ellen semmit.Hogy tudnám rávenni hogy abbahagyja az italozást?


2008. dec. 19. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem sok esélyed van rá. Én is voltam ilyen helyzetben. Ezt a harcot neki kell megvívnia önmagával. Valami nagy változás az életében esetleg erőt adhatna neki pl.: egy új szerelem.
2008. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Keveset irtál magadról sanos, igy nem biztos, hogy tudunk hasznavehető tanácsot adni.

Te felnőtt vagy már? Bárátod a lány, közel egyidősek vagytok?? Ha az utóbbi kategória, akkorszervezz vele sok közös programot, olyanokat, ahol szóba se kerülhet az ivás. Pl teázók, sportolás, közös filmezés. Találjatok valami közös hobbit, amit mindketten szerettek és nem az esti lerészegedésben merül ki.

Fontos, hogy sose itéld el, amiért iszik, sose bántsd emiatt, egyszerűen úgy kell leszoktatnod, hogy ne vegye észre, hogy képes vagy irányitani őt. Beszélgess vele sokat, és légy a társa mindenben, hogy számithasson rád.

Ha már idősebb vagy, beszélhetnél a szüleivel is. Valljuk be a szülők azok, akik igazán vissza tudnák fogni őt. Akár pszichológushoz vinnék, hogy kiderüljön, hogy mi az amit pótolni próbál, hogy mennyit iszik.

Persze mielőtt közbeszólsz, mérlegeld, hogy jogos e az aggodalmad. Tizenötévesen tudom, hogy megdöbbentő sokaknak, de a nagytöbbség merevrészegre issza magát a partikon. Persze később ki is növik ezt a szokásukat. Szerintem, amig nap közben minden ok nélkül nem iszik addig nem lehet túl nagy baj.

2008. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát,mondjuk le kellene valamivel foglalnia magát,hogy ne italozzon. Pl.ha jóban vagytok,legyetek együtt sokat,vagy mutass neki új hobbit. Tényleg neki kell felfognia a dolgokat,te ezzel kapcsolatban nem sokat tehetsz.
2008. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon komoly dolog az alkoholfüggőség, és sajnos egyet kell, hogy értsek az első válaszolóval. Ez még orvosi/gyógyszeres segítséggel is kemény dió!!!

(hidd el, megalapozott a válaszom :((

2008. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...


Az a helyzet hogy még nem találkoztunk...

2008. dec. 21. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
majd felnő és rájön, hogy hülye volt (jobb esetben). nem hinném, hogy sokat tehetnél. minél jobban piszkálod ezzel, annál rosszabb viszony lesz köztetek
2008. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hívd el jobb társaságba ahol szintén jól érezheti magát, de iszogatás nélkül. Barátkozhatsz vele úgy, hogy ezt a dolgot nem kritizálod benne, és elfogadást mutatsz neki. Így hamarabb van esélyed, hogy a bizalmába fogad.
2018. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!