Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért jöhetett vissza megint...

Miért jöhetett vissza megint a gomba? Annyira félek, hogy úgy járok, mint néhány ismerősöm akiknek, ha el is múlik a gomba visszajön pár hét után= ( ( (

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt egy gombás fertőzésem, aminek a kezelése elég sokáig elnyúlt, és most megint visszajött, de most sokkal jobban fáj és viszket:( Holnapután megyek orvoshoz. Mondom neki, hogy valami nagyon erős kenőcsöt meg gyógyszert írjon fel. Mit tegyek, hogy később ne jöjjön vissza?:S
2011. júl. 26. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Fordíts fokozott figyelmet a megelőzésre! Átérzem a helyzeted, én is hajlamos vagyok rá. Most egy csomó mindenre figyelek, így csak ritkán jön elő. Ilyenek vannak, hogy csak pamutbugyit szabad hordani, a nadrág is legyen pamut. Harisnyát csak akkor vegyél, ha nagyon fontos. Cicanacit is mellőzd. A legjobb, ha beszerzel egy harisnyatartót és olyan harisnyákat hordasz, vagy combfixet (csak az drága, a harisnyatartós harisnya kb. ugyanannyi, mint a harisnyanadrág, és megfelelő tartóval kimondottan szexi). Otthon ha nem muszáj, ne is hordj bugyit. Fürdés után alaposan töröld meg a veszélyeztetett részt, ajánlott kis törölközőket beszerezni, amit naponta váltasz, és minimum 60 fokon moshatók.

Lehetőleg mellőzd az élesztős ételeket. Satöbbi, satöbbi. Persze ez mind nem garancia arra, hogy nem fog kialakulni megint, de el lehet érni velük, hogy csak 1-2-3 évente egyszer jöjjön elő, ami meg kibírható.

2011. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne borotváld a nunidat és hordj normális bugyit. A szőr nem hagyja, hogy a bugyi a testedhez érjen és így jobban tud szellőzni.
2011. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat segített, hogy felhagytam a teljes borotválással. És tényleg: főzhető pamutbugyi, műszálas cuccok kerülése, csak olyat, ami légáteresztő - mondjuk a betéteket is jól meg kell választani, hogy amikor megvan, akkor is biztosított legyen egy kis szellőzés. Élesztő, kék-meg egyéb penészes sajtok kerülése...

És ugye alap, hogy a párodat is kezelni kell.

2011. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a punci borotválásnak nincs köze hozzá, de tényleg mindig csak pamut bugyit hordj!
2011. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

07:03

Én is azt hittem, hogy okos vagyok, de kezdem megérteni, hogy az a szőr nem véletlenül van ott.

Úgyhogy elkezdtem csak a bikinivonalat teljesen szőrteleníteni, a többi meg fazonra igazítva, kb 1 centisre rövidítve ott van. Kipróbáltam többször is, hogy pár hónappal az után, hogy teljesen rendbejöttem, újra leszedtem és mindig visszajött. Most már 2 éve így csinálom, és hogy lekopogjam, gombának nyoma sincs.

2011. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válaszok voltak. Ezeket be is fogom tartani:) Az étkezési szokásokon valamit, ha változtatok az is segít? Hallottam erről a candida diétáról, de ez borzalmas...
2011. júl. 27. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!