Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Számtalanszor előfordult, több éve szenvedek ez miatt, de az orvosok soha nem segítettek. Sem a háziorvosok (többnél is jártam), sem a reumatológus vagy neurológus. Volt olyan, aki kinevetett!


Reggel 5 óra körül kezdődik általában, a fejfájás fölébreszt. Jobb vagy bal oldalon nagyon fáj a vállam, nyakam és a fejem. Még az állkapcsom is fáj néha azon az oldalon. Az az érzésem, hogy a vállamból indul ki a fájdalom vagy a nyakamból és belenyilall a fejembe.


Nincs szabály, hogy mikor melyik oldalon jön a fájdalom.

Felébredek, fájdalmakon kívül enyhe hányingerem is van. Olyan érzés, mintha megállna az emésztésem.

Hátamon, a gerincem mellett pedig az izmok merevek, kissé duzzadtak.


Beveszek egy fájdalom csillapítót, a vállamat, nyakamat, hátamat bekenem fájdalom csillapító gyógynövényes krémmel.

Ha a párom bekeni a hátamat és a gerinc melletti izmokba bemasszírozza, hamarosan úgy érzem, elkezd működni a gyomrom: böfögni kezdek és jobban érzem magam.


Ez az állapot, amit leírtam, rendszerint hajnalban kezdődik, gyógyszer és krém után valamennyire enyhül, de csak késő délután múlik el.

A következő napon teljesen jól érzem magam.


Sajnos volt olyan időszak, amikor ez heti 2-3 alkalommal előfordult, ezeken a napokon nem tudtam dolgozni, nem tudtam koncentrálni semmire.

Eddig 2 munkahelyet veszítettem el ez miatt.

Az orvosok nem tudtak semmilyen tanácsot adni, fogalmuk nincs, mi a bajom.

Valakinek voltak már ilyen tünetei?



2022. jún. 20. 18:22
1 2
 1/12 Senior Séf ***** válasza:
76%
Ez nagyon autoimmun érintettségre utal. Első lépésben azt javaslom, hogy vezess étkezési naplót. Korrektül írjál le mindent, mikor, mit, mennyit ettél. Közben figyelj oda az éjszakáidra. Felébredsz-e fél kettő, kettő tájban? Figyeld a székletedet; formázott, sötétbarna-e? Ha nem, milyen kaják után nem? Fokozott gázképződés, ha van, étkezés után mikor van?
2022. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Hiába pontozzátok le,igaza van az elsőnek.

A reggeli izomfájdalom/merevség,a gyomorbántalmak akár autoimmun betegség kezdete is lehet.

2022. jún. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha ez így van, akkor az orvosok miért nem tudnak erről? Eddig egyik sem.
2022. jún. 21. 23:07
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Nembiztos hogy így van,erre utaló jelek vannak.

A kezdetleges betegségeket nehezebb felismerni,mert a tünetek javarészt hiányoznak,ezért csak tippelgetnek ők is hogy ez mi lehet.

Sok betegség van aminek hasonló a kórképe,szóval nem egyszerű.

Milyen orvosoknál voltál?

2022. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Senior Séf ***** válasza:
78%
Nem akarom bántani az orvosokat, hiszen az életüket tették fel arra, hogy segítsenek. De sajnos állandó információkését szenvednek el. Még a British Medical Joural is elismeri, hogy minden új ismeretnek 17 évre van szüksége ahhoz, hogy bekerüljön az orvosi protokollba. Amiről én beszélek, a Funkcionális Medicina felfedezései, ás csak 2015-ben, ill. utána láttak napvilágot. Szóval egy pár évig még láthatod a tanácstalanul széttárt karjaikat.
2022. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Háziorvosnál voltam, reumatológusnál, neurológusnál, kardiológusnál, dietetikusnál, endokrinológusnál, gégésznél, nőgyógyásznál....


Gyulladás nincs a szervezetemben, ezt mindegyik elmondta és ez a vérképből is látszik.

2022. jún. 23. 12:13
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kérjél autoimmun labort, és addig is, amíg elkészül (ez több hónap), vezesd az étkezési naplót. 72 órán belül figyeld, hogy van-e, vannak-e a tüneteidet erősítő, vagy kiváltó élelmiszerek. A tisztánlátás érdekében természetesen kerülj minden készételt, feldolgozott élelmiszert, mert ezek olyan mixek, amik képtelenné teszik a megfigyelést.
2022. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen,nem ártana egy immunszerológiai vérvétel.

Nem is értem miért nem küldtek még el oda is.

2022. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy kellettek volna a vizsgálatok, de az orvosok egyszerűen nem utalnak be sehova. Csak meghallgatják a panaszaimat és nem mondanak semmit.

Csak egy példa: 6 hónapig vártam endokrinológiai vizsgálatra, mert így adnak időpontot. Amikor végre bementem a rendelőbe, a doktornő (főorvos egy kórházban) meg sem hallgatta a panaszaimat, csak legyintett a kezével és azt mondta: "Sok minden okozhat sokféle panaszt, ezt nem lehet tudni!"

5 percig sem voltam nála, már ki is küldött mert, hogy sokan várakoznak kint.

Reumatológusnak is elmondtam a panaszaimat, csak rám nézett, majd a monitorra, majd ismét rám..... és nem mondott semmit. Azt hittem, közben gondolkodik, mi okozhatja a panaszaimat. De nem!

Csak beutalt reumás kezelésre (ultrahang és elektroterápia) és elköszönt.

Mondtam, hogy elnézést kérek, de ez nekem soha nem segített, lehet-e kivizsgálni, mi okozza a betegségemet?

Durván közölte, hogy ezt fedezi a TB, ennyit tudott segíteni és elköszönt.


Milyen orvoshoz menjek és milyen vizsgálatokat kérjek?

2022. jún. 26. 19:25
 10/12 A kérdező kommentje:

5-ös: "Nem akarom bántani az orvosokat, hiszen az életüket tették fel arra, hogy segítsenek."


Dehogy tették fel az életüket arra, hogy segítsenek! Sok esetben szándékosan nem akarnak segíteni!

2022. jún. 26. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!