Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta tapasztalatok?

Petefészek ciszta tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tüneteim október környékén kezdődtek amikor észrevettem hogy minden hónapban van közti vérzésem. Mindig csak egy kicsi vér volt. Menstruációs fájdalmaim voltak, de mindig kibirhatóak. Előfordult hogy fáj a hasam. Elmentem nőgyógyászhoz a közti vérzés és hasfájás miatt és nem találtak semmit sem, a közti vérzést a fiatal korra és covid vakcinára fogták ami össze zavarhatta a ciklusomat. Aztán valahogy észre vettem hogy van jó pár megnagyobodott nyirokcsomóm a nyakamon és pár az ágyék körül. Ezek a csomók kemények és fájdalmatlanok, olyan bab méretűek és azóta 3-4 hónap) nem nőttek. Másik doki azt mondta hogy reaktív nyirokcsomók és valószínű a covid szövődménye és majd szépen lassan elmúlnak. Kedden voltam egy hasi ultrahangon és találtak valamit a bal petefészkemnél! Nem tudták megmondani hogy mi az, csak találgattak, hogy talán petefészek ciszta. Ez választ is adna a közti vérzésemre és a ritkább fájdalmamra és talán a nyirokcsomóimra is(?) Lehetséges ez? Volt már valakivel ilyen? Mostanában előfordul hogy étvágytalan vagyok, pár nap után elmúlik, de gyakori hogy visszatér. Az alhasam is mintha duzzadt lenne egy kicsit, nem tudom. Egyébként egy hónap múlva megyek vissza még egy ultrahangra és reménykedek hogy tényleg csak cisztáról van szó.

Szerintetek? Számítsak valami rosszabbra? Akinek volt petefészek cisztája hogy élte meg?

16/L



2022. jún. 23. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
De mar oktoberben vagy nem tudom mikor se talaltak cisztat, nem? Megneztek uh-val egyaltalan? Lehet hormonproblema is, ahhoz vervetelek kellenek.
2022. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Március elején voltam nőgyógyásznál és akkor nem találtak semmit. Most kedden voltam uh-n és találtak valamit a bal petefészkemnél. Vérvételen voltam egy csomószor az elmúlt pár hónapban és minden okésnak tűnik.
2022. jún. 23. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

De hormonvervetelen voltal? Pajzsmirigyet is neztek?

A sima nagylabor ide keves.

2022. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, persze. Volt egy külön pajzsmirigyesem és minden okés
2022. jún. 23. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Azóta megtudtál valamit?
2022. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem. 2 hét múlva megyek újra uh-ra
2022. júl. 8. 01:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem okozhatja stressz?
2022. júl. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam uh-n és hála égnek semmit sem találtak ott. 1 hónappal ezelőtt lehetett cisztám de az felszívódott ezek szerint. A nyirokcsomóim még mindig meg vannak lassan 5 hónapja. De amúgy igen asszem petefészek cisztát okozhat stressz is
2022. júl. 21. 00:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sok fiatal nőnek van cisztája! Igyál Cicckafark teát. Gyulladásgátló segit ciszta esetén is.
2023. jan. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!