Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomók a mellben?mi lehet az oka?

Csomók a mellben?mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A 13 éves lányom egyik nap odajött hozzám és megmutatta hogy mind a két mellbimbójánál van egy csomó.Nem gondoltam rosszra,mert utána néztem és elvileg ezek a serdülő kori történések.

(még nem menstruál)lehet menstruál előtti tünetek?

Mit tanácsoltok elvigyem orvoshoz?



2022. jún. 25. 09:12
 1/8 A kérdező kommentje:
*menstruáció
2022. jún. 25. 09:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj, de mindenképp nézzék meg ultrahanggal.
2022. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 11 éves koromban volt ilyen. Anyukám elvitt gyereknőgyógyászhoz aki azt mondta kezd nőni a cicim azért van benne kis csomó/mirigy.

Akkor még én se menstruáltam, szóval kezdenek beindulni a hormonok azért van ez. 🙂

Persze ha nem vagy nyugodt vidd el megnézetni.

2022. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon a régión azért csomós ilyen fiatalkorban, mert még nő a melle, sejtburjánzás van. Nehogy stresszeld miatta, mert így is lehet valaki később hipohonder. Sőt, fájni is fog neki. Mert nő, érted? Majd ha lesz beállt menstruációja, elmúlt mondjuk 16-17 éves, akkor érdemes elvinni emlőcentrumba, ha menstruáción kívűl eső időszakon is görcsök vannak benne, ahol csak mell ultrahanggal foglalkoznak. Én már többször is voltam, fiatalkorom óta járok. Sajnos nekem a hónalj és a mell régiómban rengeteg a nyirokcsomó és nagyon mirigyes állományú a mellem. Gyakran vannak benne érezhető, akár fájdalmas kis csomók, amik mesntruációkor még jobban megduzzadnak. Tehát ilyen is van. Viszont rendszeresen ellenőriztetem orvossal és nincs semmi bajom.
2022. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg nyugodtam

2022. jún. 25. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Ácsi...

Normál esetben a mirigyes állomány szaporodik fel, melynek a központja pont az emlők alatt van.

Egy viszonylag egybefüggő, kis térfogatú helyen vannak a csomók (avagy az 1db csomó/mell)? Ha igen akkor szerintem is rendben van.


Orvoshoz érdemes elvinni, már csak azért is hogy ismerkedjen a nőgyógyászati rendeléssel és később a jó tapasztalat miatt elkerülhető lesz, hogy ne merjen elmenni. (Akkor már lehet h veled sem fog mindent megosztani)


Másrészt lassan ideje lenne már, hogy beinduljon a nemi ciklusa. Mennyire sovány a gyermek?

2022. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.válaszolónak

Nem mondanám soványnak,inkább vékonyka,úgy 48 kg

2022. jún. 25. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Ok, de milyen magas ehhez a testtömeghez?
2022. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!