Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 napos ciklus 40 éves kor...

21 napos ciklus 40 éves kor körül. Ez már a változókor?

Figyelt kérdés
Három gyerekem.van. 38 éves koromban elkezdett lerövidülni a ciklusom. Most 40 vagyok, 21 napos a ciklusom két éve, kevésbé erős a vérzésem. Ez vajon már a klimax kezdete? Vagy innen még azért odébb lehet, hogy elmarad a vérzésem? Nagyon korai lenne, nehezen élném meg.

2022. jún. 26. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, de az is lehet. Minden esetre el kellene menned nögyógyászhoz, egy vizsgálattal többre jutsz
2022. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kezdete, de évekig tart.
2022. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Egy évvel fiatalabb vagyok nálad, és 37 éves koromban kezdett el felborulni a ciklusom. Anyukám tünetei már 10 évvel azelőtt elkezdődtek, hogy végleg elmúlt a menzesze (bár évekkel később indult nála a folyamat, mint nekem)... A nőgyógyász annyit mondott, hogy létezik korai petefészek-kimerülés.

De ha ennyire zavar a gondolat, csináltass egy hormonvizsgálatot. Okozhatja más is.

2022. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!