Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Strandolásnál hogyan oldjátok...

Strandolásnál hogyan oldjátok meg a betéttel kapcsolatos dolgot, amikor tamponra kell váltani?

Figyelt kérdés

- Ilyenkor már otthonról is eleve a tamponnal indultok el, vagy a fürdőig betétet használtok, és csak ott cserélitek át a tampont? Ilyen esetben fürdés után visszacserélitek betétre, ha indultok haza? Ha igen, ugyanazt a betétet veszitek vissza amiben elmentetek (ha pl. mégcsak nagyon kicsit véres mire odaértek), vagy teljesen újat raktok?

- Akik minden nap használnak tisztaságit, szintén ugyanez a kérdésem, ti aznapra kihagyjátok, vagy aznap 2-t használtok, vagy visszaveszitek?



2022. jún. 30. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én eleve csak tampont használok, úgyhogy nem kell cserélgetnem. Nyilván akkorát használok, hogy biztosan ne ázzon át a medencébe.
2022. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A fürdőben/strandon szoktam átcserélni tamponra, amit ha kiszállok a vízből rögtön ki is cserélek (ezt a lépést semmiképpen ne hagyd ki, mert csúnya fertőzésekét ellehet kapni, főleg így legyengült szervezettel), illetve mindennap használok tisztaságit, ebben az esetben 2-öt használok, így sokkal higiénikusabb, nem tudnám elképzelni, hogy ugyanazt a betétet tegyem vissza.
2022. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Van kifejezetten olyan tampon, ami vízbe való. Ilyen viaszos “dugó” van a végén, hogy se be, se ki ne menjen semmi (hiszen ilyenkor a fertőzésekre is hajlamosabbak a nők, mert kicsit nyitva van a méhszáj). A Rossmannban lehet kapni, de lehet, hogy DM-ben is.
2022. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy mert olyankor nem strandolok még tamponnal se
2022. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Tamponnal megyek eleve, bár a 2-4-ik nap között nem megyek a vízbe.
2022. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
én egy régebbi méhszájseb miatt nem használhatok tampont. doki eltiltott tőle. ezért csakis betétezhetek igy nem tudok strandra menni marad a szenvedés.erős a mensim ezért mindig vastag betétet kell használjak.
2022. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Jó kis leértékelest kaptam. Grat
2022. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tamponnal megyek eleve. Ott kicserélni betetről tamponra eleg borzasztó ötlet. Hiszen véres leszel te is a betéttől. Ott meg nincs lehetőség rendesen tisztálkodni. Tampont cserléni lehet kultúráltan. De a vért lemosni magadról elég körülményes lenne. Utána ha jobban szereted a betétet válthatsz arra hazafelé. De használt betétet ki rak el? Véresen elcsomagolod? Elég igenytelen dolog. Baromi büdös is lesz pár óra alatt. Ezen nem jó ötlet spórolni. Amúgy en rühellem a betétet. Eszembe nem jutna azzal maszkálni plána nyáron. Mac éjszakára ha már csak picikét vérzik.
2022. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3. Egyrészt amit ajanlasz az baromi drága masrészt nehéz kiszedni. Én nem ajánlanám. Pláne olyannak aki nem rendazeres tampomhasználó. Nagyon jó a mini tampon is jó mélyre felrakva. Nem ázik be és nem fog fertőzést kapni. A strandon amúgy is agyon klórozzák a vizet. Mondjuk ne ilyenkor álljon kézen valaki a vízbe de óvatos mozgásnál nem lesz gond. Erdemes gyakran cserélni. Akinek nagyon erős a vérzése meg hagyja ki a legerősebb napokat ha nem akar balesetet.
2022. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én inkább kerülöm a strandolást olyankor, mert nagyon erős a vérzésem. Egyszer bementem a legerősebb OB tamponnal és utána mikor jöttem ki, a lábamon folyt a vér, pedig csak kb 10-15 percet voltam bent. Gondolom azért is, mert közben félig vízzel is megtelt a tampont. Kellemetlen volt, szóval azóta inkább nem megyek be a vízbe olyankor.
2022. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!