Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg a menstruáci...

Miért nem jön meg a menstruációja 12 éves lányomnak? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval tavaly augusztusban jött meg neki és eddig elég pontosan volt meg neki csak 1-2 nappal előbb jött meg vagy pedig 1-2 napot késett neki. Most június 29-én kellett volna neki megjönnie de még most sem jött meg, és még soha nem késtett neki eddig. Csak attól félek kicsit mert július 16-án megyünk kirándulni július 22-ig horvátországba és nem szeretném hogy akkor jönne meg neki mert úgy nem tud fürödni a tengerbe. Nem lehet csinálni valamit hogy megjöjjön neki most kirándulás előtt? ( 6-7 nap szokott lenni neki )


Köszönöm előre is a válaszokat mert ez fontos lenne.



2022. júl. 3. 22:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat de a fenti fő kérdésnél kicsit rosszul fogalmautam😁. Úgy lenne a kérdés hogy miért késik a lányomnak ennyit a menstruációja?
2022. júl. 3. 22:55
 2/12 A kérdező kommentje:
*fogalmaztam
2022. júl. 3. 22:56
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg oka lehet:

Hormonprobléma, gyulladás a szervezetben, lelki probléma, frontérzékenység. Egy tizenkét évesnek még eleve változékony a ciklusa, nem alakult ki még rendesen.


Nekem most 10 napot késett, pedig felnőtt vagyok.

2022. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Talán mert 12 éves??? És ezen rugózol, hogy 2 napot késik neki.... Minek vállaltad be szegény gyereket, ha ennyi eszed van?
2022. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
12 évesen heteket csúszott, nem napokat. Ne kattogj ezen.
2022. júl. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
tanuljon meg tampont használni.
2022. júl. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Rikít a kérdésből, hogy te vagy az a 12 éves lány.

Először is, az ott lent nem egy atomóra.

Másodszor, túl fiatal vagy ahhoz hogy rá lehessen mondani hogy már beállt a rendszeressége, főleg hogy csak egy éve menstruálsz.

Beszélj az anyukáddal, vannak direkt erre való megoldások, amivel be lehet menni a vízbe.

2022. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az én 12 éves lányomnak 2 havonta jön meg,ötvös szerint nincs vele semmi gond,majd beàll.Nem tudod befolyásolni.Én vettem mini tampont,ha netán kellene a nyaralàskor,ha szeretne fürdeni,megpróbàlja ,vagy nem fürdik.Ez a két lehetőség van.
2022. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor tampont lehet használni 12 évesen? Mert akkor azzal fog fürdeni mert minden képpen akar fürdeni
2022. júl. 5. 10:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha fel tudja tenni. A lányomnak nem kellett, mert nem jött meg addig. De pl megyünk majd a balcsihoz, csak azzal tud fürdeni ha úgy lesz. A kis úszó lányok is azt használnak, edzésen versenyen ha épp megvan nekik.
2022. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!