Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok a fogamzásgátló...

Mit gondoltok a fogamzásgátló gyogyszerekről?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok 4 éve párkapcsolatban élek viszont még nem vágyom gyerekre. Sok rosszat hallottam ezekről a készítményekről.Elhizas,pattanás,felborukt hormonhaztartas,libidó csokke ese (ami nekem amúgy sem magas)

Ti mit használtok?



2022. júl. 12. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
En 20 eves vagyok es Milligestet szedek 2 eve. Eleinte Jangee-t hasznaltam, de nem volt eleg magas a hormontartalma, sok volt a kozti verzes es rosszullet, ezert valtottam egy erosebb hormonkeszitmenyre. A testem teljesen megszokta, es semmilyen negativ mellekhatast nem tapasztalok, miota ezt szedem.
2022. júl. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Az endokrin rendszer az egyike annak, amibe én sose nyúlnék bele, hacsak nem nagyon szükséges. Kiszámíthatatlanok a hosszútávú hatások és olyan távoli összefüggések lehetnek, amiket sosem vizsgáltak a szervezetben.
2022. júl. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Norielt szedek 3 éve, negatív hatásai nincsenek, csak pozitív. Elég pattanásos voltam és nagyon szépen kitisztult tőle a bőröm, nem tudom nálad ez szempont-e. De amúgy is a nőgyógyász az igényeid alapján fogja kiválasztani a gyógyszert. Annyi, hogy körülményesen válassz orvost.

22L

2022. júl. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Teljes mértékben megértem a félelmed, nem kevesebbel vágtam bele 3 éve én se.

Emlékszem, ötször elolvastam mindenféle betegtájékoztató mellékhatáslistáját és megnéztem az összes "miért hagytam abba a fogamzásgátlót" jellegű youtube videót.


Viszont összességében meg vagyok elégedve a gyógyszerrel. Nekem előtte elviselhetetlen fájdalmaim voltak mensi és ovuláció alatt (valószínűleg endometriózisom van, de nyilván nem műtenének mielőtt nem akarok gyereket) és ezek nagyon mérsékelődtek mióta fogamzásgátlót szedek. Nem mondom, hogy nem érzem meg, viszont előtte én gyakorlatilag cselekvésképtelenre bénultam a fájdalomtól. Ennél minden jobb.


Nehéz volt lerendeznem magamban is a vitát ennek kapcsán, mert a "homon" valahogy egy negatív csengésű szó lett manapság és a hormontabletta minden csak nem természetes. Plusz (és ez nagy hülyeség) én úgy éreztem anno, hogy ha hormont kell szedjek akkor a saját nőiességemet kérdőjelezem meg.


Az első gyógyszerem a piacon kapható legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszer volt. Ez akkor megnyugtatott, de rájöttem idővel, hogy a legalacsonyabb hormontartam nem feltétlenül lesz jó. Nekem emiatt voltak mellékhatásaim: szorongás, hízás, libidócsökkenés, egy csomószor barna vérzés, stb.

Majd egy évre rá váltottam végül egy olyan gyógyszerre, aminek konkrétan duplája volt a ösztrogén tartalma. Ezzel két éve panaszmentes vagyok.


A leggyakoribb félelemeim egyébként nekem is az általad felsoroltak voltak. Viszont kicsit jobban utánaolvastam a fogamzásgátló működésének és nagyon sok mindenre rájöttem.

Egyrészt: nem hízol a gyógyszertől. A gyógyszer képes kiváltani egy olyan állapotot, hogy folyton kívános légy, viszont ilyen esetben (már ha túlvagy a 3 hónapos szokási időszakon), érdemes váltani. DE MAGA A GYÓGYSZER NEM HÍZLAL. Max vízvisszatartás lesz a szervezetedben, de az nem minősül hízásnak.

Másrészt: ha tudatosan ápolod a bőröd (azaz aktív hatóanyagok, savak, jó összetevős, nem parfümös kozmetikumok) akkor a fogamzásgátló nem fogja befolyásolni a bőröd állapotát.

Harmadrészt: közel sem olyan gyakori a hormonháztatás felborulása fogamzásgátló szedése alatt mint azt hiszik sokan. Ha abbahagyod, mert mondjuk gyereket akartok, akkor meglehet, hogy felborul a hormonháztartásod pár ciklusra. De az esetek 90%-ában ez 2, max 3 hónap alatt "megjavul". Persze, mindenki itt azt vall amit akar, és sokan kenik a fogamzásgátlóra meddőségüket. Viszont azt ajánlom inkább orvosi statisztikáknak higgy, semmint itt az anoním kommentelőknek akik 99%-uk "védekezés" mellett lett terhes - ha nem érted miről beszélek, csak olvass bele pár kérdésbe.

Negyedrészt: amennyiben csökkenne a libidód, válts gyógyszert. Nagyon fontos információ: bármikor, bármennyiszer válthatsz gyógyszert ha úgy érzed az előző nem vált be. Ha egyik se válik be, akkor persze lehet neked nem való. Ez is egy létező eset.


A "Ti mit használtok" egy nonsense kérdés, de erre majd rájössz ha kicsit utánanézel a témában.


Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy én mindenképp támogatni akarom a gyógyszert, ez nem így van. Csupán örültem volna ha némi pozitív véleményt is olvasok, mert kvázi nekem a fájdalmaim miatt "muszáj" volt elkezdjek szedni és ha látok pozitívumokat akkor legalább nem félve vágok bele.

2022. júl. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
9 éve szedem a Jasminelle gyógyszert. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.
2022. júl. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
7 évig szedtem Yadine-t. Most 25 vagyok és mai fejjel már nem kezdenék el fogamzásgátló tablettát szedni. Nem volt vele semmi problémám. De annyira műnek éreztem. És aggódtam amiatt is hogy hosszú távon hogyan hat a szervezetemre. Most óvszerrel védekezünk.
2022. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Én használtam pár évig és egyáltalán nem tapasztaltam durva mellékhatást. (Nem úgy, mint az ártalmatlannak mondott mirena spiráltól, vagy pharmatex készítményektől)

Utólag azt gondolom, hogy a tabletta egész barátságos volt, amellett, hogy megbízható is.

Aztán azért hagytam abba, mert valahogy a tudat nem volt jó, hogy a testem nem működik a maga természetes módján.

Most óvszer van helyette, de ha valaki nem akarja az "illúzió romboló" hatása miatt, akkor szerintem a tabletta a sorban következő alternatíva.

2022. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
30%
Én áldom. Minimálisra csökkentette a menstruációs tüneteimet (erős görcsök, hányás, szédülés) és még terhes sem leszek tőle. 13 éve szedem, semmi kellemetlen mellékhatást nem tapasztaltam tőle, nem is tervezem abbahagyni.
2022. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nem jött be, ingerült voltam, súlyos hangulatingadozások, száraz, nulla libidó.


És miután abbahagytam, 1,5 éven keresztül hol nem menstruáltam hónapokon keresztül, hol három héten át megállás nélkül.


De ez én vagyok, többé nem szedem, úgyhogy gumizunk.

2022. júl. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Amikor először elkezdtem szedni Jangee-t, akkor attól semmi problémám nem volt, egészen 3évig, majd volt egy éves kihagyásom és megint elkezdtem szedni, viszont azóta sajnos nagyon felborult a hormon háztartásom. Előjöttek a pattanásaim (soha életemben nem voltam pattanásos, most igen), összevissza ingadozik a súlyom, hangulatingadozásaim vannak, ezzel párhuzamosan csökkent a vérzésem mértéke és ideje is, kevésbé görcsölök.
2022. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!