Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet visszeres a lábam...

Mitől lehet visszeres a lábam 17 évesen?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és azt vettem észre, hogy apró visszerek jelentek meg hátul a combomon valamit a térdhajlatomnál (itt erősebb). Nagyon zavar, hisz még fiatal vagyok, félek, hogy egyre több lesz belőle.

Nem gondolom, hogy örököltem, mivel tudomásom szerint nem igazán van ilyen a családban, anyukámnak is anno csak a szülés után jelent meg pár, de azóta sem több.

Mit lehet tenni ellene? Gondolom ezeket eltüntetni nem igazán lehet, viszont a megelőzés érdekében mit lehet tenni és mitől alakulhat ki ilyen fiatal korban?



2022. júl. 14. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Túlsúlyos fiataloknál is könnyen kialakul! Nem vagy kövér?
2022. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Visszere mindenkinek van, ti. valahol vissza kell menni a vérnek a szív felé, ami az ütőerekben a végtagokba jutott. Ami kóros (és látványos), az a visszértágulat a felszíni vénákban, és ennek előjele, ha megjelennek seprűvénák.


Főleg genetikai okai vannak, a gyenge vénabillengyűk. De ha tudod, hogy hajlamod van, mert a felmenőidnél ez megjelent, akkor érdemes odafigyelni, tornázni rá, sétálni sokat, és nem ácsorogni.

2022. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Genetika legnagyobb részben, aki gyönge a kötöszövetekkel rendelkezik, annál hamar elöjön.

A sógornöm 170 cm, 48 kg és viszeres a lába 16 éves kora óta - szóval szo sem lehet nála túlsúlyról.

2022. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne anyádat nézd, hanem a nagyszülőket.
2022. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
170 cm 65 kg vagyok, nem gondolom, hogy kövér lennék.
2022. júl. 14. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, tudsz képet mellékelni? Bokádon is van? Nekem ott picit van.
2023. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!