Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy szeméremajak viszketése...

Nagy szeméremajak viszketése egy pontban csak?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 hónapja fenálló probléma. A bal oldalon, igazából nehezen tudom megmondani, hogy hol, de a csikló feletti részhez képest balra, a szőrös részen, ami szerintem a nagy szeméremajak. Menstruáció alatt elmúlt, azt hittem vége, de aztán újrakezdődött. Jellegzetesen csak abban az egy pontban viszket, amikor hozzáér valami és nem tudom megállni. Ilyenkor bőrpír van csak, ha sikerül magam kontrollálnom, akkor még az sincs amikor megnézem. Látszólag semmilyen elváltozás nincs ott. Próbáltam pár napig Canestent rákenni, de nem éreztem, hogy használna, ellenben maga a krém csíp, de nagyon sokféle allergiám van, jellemzően nem szoktam tudni bírni semmilyen krémet, talán ezzel is ez van. Mielőtt ez a tünet elkezdődött volna, ezen a területen előtte volt ott valamiféle pattanás/szőrtüsző-gyulladásom, ami elég rondán nézett ki, de kinyomtam, és eltűnt, és nem olyan sokra rá erre jött ez a viszketés. Nem borotválom/vágom, nem élek nemi életet (szűz vagyok). Sosem voltam nőgyógyásznál, illetve egyszer felfázás miatt, de soha többé nem akarok menni. Gondoltam megkérdezem, hogy másnak volt-e már ilyen, és milyen krémet vagy egyebet kapott esetleg. Egyéb elváltozást, tünetet nem tapasztalok. Ez a tünet is nem rosszabbodik, nem terjed, de nem is javul.

2022. júl. 20. 14:17
 1/4 anonim válasza:
Voltál mostanában strandon, fürdőben? Használtad más törülközőjét? Rengeteg úton-módon el lehet kapni fertőzéseket..
2022. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem jártam ilyen helyeken, de szerintem is valamilyen fertőzés lehet. Közben kiderült, hogy a Canesten, amit próbáltam, az belső nemiszervi problémákra való, míg nálam ez kifejezetten külső, és volt itthon egy arra is. Most azzal kezdtem el kenni, sokat javult máris, ha nem múlik el végleg vagy visszajön, akkor elmegyek orvoshoz.
2022. júl. 21. 18:10
 3/4 anonim válasza:
Mindenesetre ne vakard, ne piszkáld. Tudom, hogy nehéz, de az csak ront a helyzeten és nem segíti a győgyulást. Egyáltalán nem borotválod az intim területet?
2022. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem szabad, csak néha álmomban is erre ébredek fel, de tudom, hogy rosszabb lesz. Nappal azért többnyire tudom magam szabályozni. Nem, egyáltalán nem nyúlok hozzá. Gondolkodtam, hogy most kellene-e, akkor jobban rá lehetne látni is, de azt olvastam, hogy ilyenkor a borotválás ronthat a helyzeten (plusz amikor évekkel ezelőtt kísérletet tettem 2-3 alkalommal a csupaszításra, szörnyen sült el mind, ahhoz az égő és viszkető érzéshez képest ez semmi. Lábnál-hónaljnál is be szokott gyulladni borotválástól 1-1 pontban a bőröm, de az csak 1-1 pont és nem is mindig, illetve azok 1-2 nap alatt maguktól rendeződnek és kibírható szokott lenni.).
2022. júl. 21. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!