Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormontartalmú spirál vagy...

Hormontartalmú spirál vagy méhkivétel?

Figyelt kérdés

Az orvosom mióma (2cm) és a 24 napos ciklusom ami 12-14 napig tart, méhkivételt vagy hormontartalmú spirált javasolt. Azt mondta nem sürgős a dolog, de javasolja hogy gondolkodjak el rajta.

Ha egyiket sem szeretném és így maradok, akkor történhet valami nagyobb baj?



2022. júl. 20. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Spirált miért nem akarod megpróbálni? Mit veszíthetsz?
2022. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon erős vérzésem van, igazából félek hogy esetleg ettől még erősebb lesz. Hallottam ezt is azt is a spirálról.
2022. júl. 20. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyilván spirál. Kisebb kockázat, és az esetek többségében megoldja a problémát. Ha nem, akkor még mindig ott a műtét. Mondjuk egy 2 cm-es myoma simán kiszedhető az esetek többségében (nyilván elhelyezkedéstől is függ erősen), nem feltétlen kell az egész méhet kiszedni.
2022. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nálunk nem csinálnak mióma műtétet, a méhnyálkahártya közelében helyezkedik el, az orvos azt mondta állandóan irritálja a nyálkahártyát, nem tud megnyugodni, ezért vérzik állandóan hosszan.

Tènyleg nem tudom mitévő legyek. 45 éves vagyok, 2 gyermekem van, nyilván babát vállalni már nem szeretnék.

2022. júl. 20. 17:00
 5/12 qborka ***** válasza:

Kedves kérdező! Hogy vagy,mi lett végül a megoldás?


Nekem is rendellenes vérzés + sok mióma,de nem vetetném ki a méhemet,mint ahogy felmerült. Most spirálon gondolkodom, tapasztalatokat gyűjtök.

2023. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mirena hormonspirált tetettem fel december elején. Azóta folyamatosan vérzek. Hol normálisnál kevesebbet, hol pedig pecsétel.December óta volt összesen 5 tiszta napom. Nem tudom már mitévő legyek, doki szerint abbahagyja majd a csepegést.
2023. ápr. 8. 16:00
 7/12 qborka ***** válasza:

Köszönöm a választ.


De legalább fennmaradt, nem lökődött le az erős vérzés miatt 🙂


Egyelőre valóban nem vagy előrébb vele,de hátha Nálad csak kicsit több idő kell,amíg összehangolódtok 🙏🙏. Én úgy tudom,hogy 3-4 hónapig ez a csöpögés normális.


Hízni nem híztál?

2023. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De nem csak csöpög, menzesz 10 napig erősebb. Igazából előrébb nem vagyok, mert szédülgetek ugyanúgy mint régen az erős vérzéstől. Nem tudom le tudna e löködni, műtött extrém zárt méhszájam van, altatásban tették be emiatt.

Híztam 5 kilót, hamar észrevettem, hogy zabálósabb lettem. Most nem eszek szénhidrátot, illetve minimálisat és így tartom a súlyom.

2023. ápr. 10. 13:23
 9/12 qborka ***** válasza:

Na,a súlygyarapodás meg egyből jött 😥😥


Én ettől tartok a legjobban. A meglévő+ 5 kilomat sem bírom leadni.


Kitartás, remélem, hamarosan megszűnik a vérzésed 🙏

2023. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Épp a határon vagyok, de már én is nehezen adom le a súlyt amit felszedek.

44 éves 171 cm és 67 kg vagyok most. Nem szeretnéi több kilót se vért :-D

Köszi szépen, én is kívánok neked minden jót!

2023. ápr. 10. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!