Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik lehetnek a PCOS tünetei...

Mik lehetnek a PCOS tünetei hormontartalmú fogamzásgátló tabletta mellett?

Figyelt kérdés
19 éves korom óta, lassan 8 éve szedek Dienille fogamzásgátló tablettát. Terhesség megelőzése és pattanásos arcbőr miatt lett felírva anno. Megoldotta a bőrproblémámat, bár hízékonyabb vagyok, mióta szedem. Évente járok méhnyakrák-szűrésre, kb. évente van általános laborom is, ahol minden értékem jó szokott lenni. A nőgyógyász a gyógyszerrel kapcsolatban csak annyit szokott kérdezni az éves szűrésen, hogy van-e valami problémám, de mivel eddig nem volt, nem tetette le velem, vagy váltott nekem gyógyszert. Viszont kb. 10 hónapja kezdődött a problémám (eddig kb. 3 menstruációnál éreztem) hogy mikor megjön, másképpen fáj, mint eddig. Végbéltájékra sugárzó hirtelen fellépő késszúrásszerű fájdalmaim vannak, amik kb. 10-12 mp-ig tartanak és a menstruációm 1.-2. napján jelentkeznek. A vérzésemben nem látok változást és más tünetem sincs, ami új lenne. Ez a tünet utalhat egy esetleges PCOS-re? Kb. 4 hónapja volt egy hasi UH-m (nem nőgyógyászati panasz miatt), ott nem mondott semmit a doktornő, hogy lenne valami a méhemmel.

2022. júl. 22. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:
PCOS nem a méhben van, hanem a petefészekben. Azt kéne megnézni, hogy ott leírtak-e valamit, pl. cystás szerkezetet a hasi UH-n. Fájdalom amúgy nem annyira jellemző, az inkább akkor van, ha kidurran az egyik cysta. Szőrösödés lehet, meg cukoranyagcsere zavarok.
2022. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!