Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A terhesség idejét (amikor...

A terhesség idejét (amikor elmegyek az első ultrahangra) az ovulaciótól számolják vagy a beágyazódástól?

Figyelt kérdés
Tehát ha nekem megadnak egy időt, hogy négy hetes, viszont az nekem visszaazámolva április 10re esik, amikor az ovulacióm volt, az pontos? Én azthittem a beágyazódástól számolják ami attól tekintve 7-10nap.
2022. júl. 27. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menstruáció kezdő napjától.
2022. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És azért így, mert ez a "biztos", egyezményes. Az ovulációja napját az adott ciklusban még ma is viszonylag kevés ember tudja. Szabálytalan, nagyon hosszú ciklusnál esetleg méret vagy az ismert ovuláció alapján visszaszámolnak. (Ovuláció időpontja +2 hét)
2022. júl. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. De az embrió mérete alapján négy hetet mondott az orvos és arra szàmolta rá a +2-t. Azért érdekel mert ovuláció napjától tekintve 9 nappal később már görcsőlgetett napi 3x erősen a hasam. (meg fog jönni érzés) Így tudtan meg hogy terhes vagyok. Nem tudom ez normális e.
2022. júl. 27. 09:18
 4/4 A kérdező kommentje:
És azon gondolkoztam, hogy lehet akkor nekem máskor van az ovum és peteéréstől számolta. Így sokkal több napos lett volna, amikor jött ez a tünet.
2022. júl. 27. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!