Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrinológus köztetek?

Endokrinológus köztetek?

Figyelt kérdés
Lenne egy kérdésem, a nőgyógyászom csak azt hajtja, hogy nem kell endokrinológushoz mennem, pedig nem menstruálok, nincs peteérésem, PCO-m van. Stb.
2010. szept. 22. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok endokrinológus, de nekem is PCO-m van. Azt nem írtad, hogy kezeli is a nődoki a pco-t, vagy sem, ill. kért e teljes hormonális kivizsgálást, vagy miből is diagnosztizálta. (ha csak cisztákból, az nagy baj) Ha mindent teljesen kivizsgált, és ez alapján kezel, akkor szerintem nincs vele gond.

Amúgy én (sokakkal ellentétben) elsőnek egy endokrinológushoz fordultam a tüneteimmel. Sokat olvastam neten erről a betegségről, tudtam, hogy nekem is ez van, és akkor fordultam hozzá. Nem bántam meg, nagyon érti a dolgát, nekem azt mondta, ill. fórumokon is írták, hogy ez inkább hormonális betegség, nem pedig nőgyógyászati. Na jó nem teljesen, de nagy részben. Ezért nem is mindegy, hogy kezelik, bár manapság már a nőgyógyászok is "értenek" hozzá.

Pár éve még műtőbe küldték a nődokik a pco-betegeket, ma már elég a gyógyszeres kezelés is. (99%ban)

NA ez egy kicsit hosszúra sikeredett. A lényeg, hogy szerintem nyugodtan elmehetsz, ha úgy érzed, bajod nem lesz belőle.

Remélem tudtam segíteni.

2010. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ez endokrinológiai betegség. A legtöbb nőgyógyász nem is igazán ért hozzá. Elég sok mindent meg kell vizsgálni, nem csak a nemi hormonokat.

Menj csak el egyhez!

2010. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ja igen, azt mondjuk én sem írtam, hogy a hormonok mellett még számos dolgot is ki kell vizsgálni, ez tény, főleg az inzulint kellene figyelni. Ha ezek közül nem csinált meg minden tesztet a doki, akkor szerintem is mindenképpen menj el.

Ritka az olyan nőgyógyász aki teljesen profi ebben a dologban, de azért már léteznek. :D

2010. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Velem sem nőgyógyász, sem endokrinológus nem foglalkozott. Már három nőgyógyászom volt (fogadott), és három endokrinológushoz jártam szakrendelésre. Hiába a pénz, nem csinálnak semmit. Nem menstruálok, nincs peteérésem, hízok a levegőtől. Tele vagyok pattanással, combomon szőrök nőttek. Stb.
2010. szept. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!