Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrinológus Euthyrox-ot...

Endokrinológus Euthyrox-ot írt fel. Magas a TSH-m,5 fölötti. Babát szeretnék. Mennyi idő után hat?

Figyelt kérdés
Amióta abbahagytam a fog.gátlót,nem jön meg magától,csak gyógyszerrel hozták meg eddig.Ettől a gyógyszertől vajon helyreáll a ciklusom??
2011. jan. 21. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor áll helyre tőle a ciklusod, ha a pajzsmirigyed miatt nem menstruálsz.

Hogy menyi idő alatt, az jó kérdés. Szerintem viszonylag rövid idő alatt, mivel ez semmi mást nem tartalmaz, csak konkrétan azt a hormont, amiből a szervezeted túl keveset termel.

Nekem is alulműködésem van, kaptam rá gyógyszert, és a 3 hónapos kontrollon már normális tartományon belül volt. De nekem csak 4,45 volt a TSH.


Más baj nincsen? Milyen vizsgálatokat végeztek? Milyen hormonokat néztek? Voltál hüvelyi UH-n esetleg?

2011. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam hüvelyi UH-on is,ott PCO-t láttak.De a vércukor és inzulin jó volt.Pajzsmirigy UH-on is voltam,de ott is minden oké volt.
2011. jan. 21. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Többi női hormont nem nézték? (LH, FSH, prolaktin, progeszteron, ösztrogén) Tesztoszteront esetleg?

A fogamzásgátló szedése előtt normális ciklusod volt?

Menzesz elmaradásán kívül nincs más probléma? Nem vagy túlsúlyos? Nincsenek pattanásaid? Nem vagy szőrösebb az átlagnál?


Nekem is hasonló gondjaim vannak, csak még nem szeretnék babát.

2011. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ebbe a cipőbe járok, ezt a gyógyszert szedem én is. Az a baj ha nem nagyon akar megjönni az nem pajzsmirigy miatt van, hanem pl agyalapi mirigy. Ami kiválthatja TSH értékének változását is.

Sajnos a PCO befolyásolja a teherbeesést, bár ebben nem tudok segíteni, mert nekem szerencsére az nincs.

A pajzsmirigy csak anyiban befolyásolja hogy ha gyulladásban van akkor nem nagyon lehet teherbe esni. Ha szeded a gyógyszert és stabil lesz a hormonszinted akkor már általában egyáltalán nem befolyásolja a teherbe esést, nekem legalábis ezt mondta az orvosom.

Meg azt, hogy terheség esetén sürgősen menjek hozzá, mert olyankor több gyógyszert kell szedni hogy a baba megmaradjon és ne érje semmi baj.

Ha van valami kérdésed esetleg akkor szivesen válaszolok ha tudok.

2011. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Néztek hormonokat is.Azt mondta az endokrinológusom hogy az LH-FSH arányom nagyobb mint 2.Gyógyszer előtt rendszeres volt a ciklusom.Amúgy meddőségi kivizsgáláson voltam,onnan küldtek endokrinológushoz. a doki azt mondta hogy elvileg ha beáll a pajzsmirigy,akkor lesz peteérés is.(??).Az az igazság hogy nem nagyon szeretnék visszamenni a kórházba,ezért is reménykedek hogy hátha megjön,ha szedem a gyógyszert.
2011. jan. 22. 13:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Más tüneteim nincsenek,nem vagyok elhízott,sőt...nem szőrösödök,semmi ilyesmi...
2011. jan. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!