Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tabletta szedés alatt is mensi?

Tabletta szedés alatt is mensi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Beteg voltam az elmúlt 3 hètben. Homlo-,,arcüreg és fül gyulladásom volt. Szedtem rá 2 napig 3x1 szemet antibiotikumot (AUGMENTINT 500 mg/125 g) de felfüggesztettem mivel allergiás reakcióim voltak. Szedtem mellette a fogamzásgátló tablettámat ( Jangee 3 mg/ 0,02 mg) és még 2 szem hátra van belőle ma és holnap este (kezdetek óta este szedem). Viszont most màr 3 napja rózsaszínes “folyásom” van. Hivatalosan szombat este kellene megjönnie. A 6 szem antibiotikum bezavarhatott? ( szedtem algopyrint is amúgy) Vagy úgymond “nem hat már úgy a tabletta”? (Ezt neten olvastam, hogy van amikor már nem véd a tabi) Februàrban kezdtem el szedni tehát csak fél éve.

Menjek nőgyógyászhoz vagy “nyugodjak bele ez csak a betegség+tabletták miatt van”?

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen, csodás napot mindenkinek!


2022. aug. 2. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem, hogy képesek nők úgy fogamzásgátló tablettát szedni, hogy nincsenek tisztában azzal, ami a betegtájékoztatójukban le van írva. Az antibiotikumok szinte mindig csökkentik a fogamzásgátló tabletták hatékonyságát. Így hiába szeded ugyanúgy a fogamzásgátló tablettát, az nem fog ugyanúgy hatni, és jelentkezhet köztes vérzés. Ez teljesen normális, emiatt kár orvoshoz menni. Szedd úgy a fogamzásgátló tablettát, mint eddig, és tartsd meg ugyanúgy a szünetet/placebo időszakot, ahogy egyébként is kellene. És lehetőleg az antibiotikumos kezelés alatt, és utána még legalább 1-2 hétig használjatok óvszert, ha nem akarsz terhes lenni.

25N

2022. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszi. De olvatsam és neten is pluszba ( több helyen is írják a mai antik màr nem befolyásolják ) de én ezeknek nem akartam hinni, számomra is nyilvánvaló, hogy màrpedig akkor is befolyásolja. Köszi a válaszod, tanácsod. :)
2022. aug. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!