Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhkaparás utáni menstruáció?

Méhkaparás utáni menstruáció?

Figyelt kérdés

Akinek rendszeres menstruációja volt kaparás előtt, leírná, hogy műtét után, hogy alakult az első menstruáció? Szóval, hogy akkor jött meg, amikor műtét nélkül kellett volna? A ciklus melyik részében történt a műtét? Nekem középidőre esett a műtét, de ugye a nyálkahártyát lekaparták, természetesen meg menstruáció idején történne a méhnyálkahártya leválása, így nem tudom, mire számítsak. Vajon, újra kezd termelődni és 2 hét múlva megjön, és leválik, amennyi leválik, vagy úgy veszi a szervezet, minta most lett volna menstruációm és kezdődik egy új ciklus, tehát 1 hónap múlva?

Tudom, miért nem kérdeztem, az orvost. Hát, szívesen megtettem volna, ha lehetett volna, de az nem az a hely...Most ebbe ne menjünk bele. Tapasztalatokat várok. Köszönöm, ha segítesz.



2022. aug. 9. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tippelek: vérezni fogsz a szokásos időben, vagy pár nappal később mint amúgy lenne.


A menstruáció nem azért van, mert "már túl vastag" a hamréteg. Hormonális változás indítja meg, olyankor a progeszteron-ösztrogén arany megváltozik (progeszteron szint meredeken csökken, ösztrogén szint nő). Nem látom okát hogy ez most máshogy legyen, hacsak nem hormonalisan aktív valamilyen furcsa módon a méh nyálkahártya. Mármint úgy általában

2022. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de eddig inkább az én tippemet erősítették meg. Azóta úgy hallottam, hogy nem várható menstruáció, csak a műtét után 4-6 héttel. Persze, nem azért van, de minden mindennel összefügg. Azzal, hogy beavatkoznak, megborul kicsit a rendszer. Ezért várok tapasztalatokat, hogy aki túlvan már rajta, nála, hogy alakult, de nem nagyon jönnek 🤷🏼‍♀️ Hőmérőzöm is egyébként rendszeresen és most se hagytam abba. Érdekes, de az például úgy van, mintha semmi nem történt volna. Ugyanúgy fent maradt.
2022. aug. 13. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!