Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól működik a tablettás...

Mikortól működik a tablettás fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
A szedés elkezdése után hány nap elteltével kezd védeni a tablettás fogamzásgátló terhesség ellen?
2022. aug. 9. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem tájékoztatott róla? Ez valószínű gyógyszer függő is, de a betegtájekoztató biztosan leírja
2022. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

99%-ban? Egy hét után, ha a menstruációd első napján kezdted el szedni.

99,9%-ban? Egy levél tabletta után, vagyis egy hónap.

2022. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jo idoben kezdted el (menstruacio elso napja), akkor mar azonnal ved, mivel ugye megakadalyozza a peteerest, az elso naptol fogva.


De ez le van irva a tajekoztatoban is, erdemes elolvasni.

Viszont ha nem az elso, hanem a masodik-harmadik napon kezded pl akkor kiegeszito vedekezes kell, talan abban a honapban, vagy valami ilyesmi.

2022. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Benne van a betegtajekoztatojaban.


Legtöbbször amúgy az szokott lenni, hogy elkezded szedni a vérzés 1. napjától utána a kövi hónapban már megvonasos vérzés jelentkezik, addig kell kiegészítő védekezés(illetve hányás-hasmenos időszakokban) és utána már rendesen véd.


De van olyan is, hogy már 1 hét után védelmet nyújthat.

2022. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Választhattál volna spirált

Azonnal véd

Egyszer kell megvenni 15000ftért és 5 évig jó

Illetve nem kell pirulát szedni.. ami mellett sokan teherbe esnek

2022. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, lehet akkor igy felrevezeto a valaszom, azt nem tudtam, hogy nem azonnal vedenek, nekem anno a nogyogyasz igy magyarazta, hogyha jo idoben kezded el szedni, akkor nem kell kiegeszito vedekezes mar az elso honapban sem.


En amigy Reziat szedtem, annak is a tajekoztatojaban benne van, hogy az elso naptol kezdve nyujt vedelmet.

Szoval mindenkeppen olvasd el a tajekoztatot :)

2022. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5ös, én pl épp spirál mellett lettem terhes.


Nekem anno azt mondta a doki, 10 nap után vèd.

2022. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!