Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak én nem értem barátnőm??

Csak én nem értem barátnőm??

Figyelt kérdés

Inzulin rezisztenciája van, kapott gyógyszert és diétát tart amiben edesburgonyát ehet a sima helyett.


Felpuffad és fáj a gyomorszaja amivel most jár dokihoz aki azt mondta egyen krumplit. Azóta naponta megeszik egy zacskó sós chipset este .


Ezt nem értem h hogy is van ez??:

állandóan mondja ha eszünk pl anyuéknál h ő a levest nem eheti ha krumpli van benne..

fáj a gyomorszája de estére eszi a nehéz zsíros sima krumplis chipset naponta ( de érdekes h az sima krumpli azt eszi de bezzeg a levesnel már szól h nem eheti, fáj a gyomra de a nehez zsírosat eszi este, sósat ami szintén mar ha nagyon sós)..


Most akkor hogy van??- mert nekem ez nem jön össze..


2022. aug. 11. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Szarik rá az egészségére, csak most annyi történt, hogy van mivel takarózni. Mindent ráfoghat erre. Azt is ha olyanokat zabál össze amit nem kéne, meg azt is ha valamit nem akar megenni.
2022. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy főtt krumplit tényleg nem szabad enni, sültet lehet heti 1x,de az sem chipset jelent. Talán ezt nem tudja.
2022. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még ő csodálkozik h nem mennek le a kilók stb..
2022. aug. 11. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:

A tünetei a gyógyszertől vannak, ez elég gyakori mellékhatás. Ilyenkor más megoldást szoktak keresni, ahhoz az orvoshoz kell visszamennie aki diagnosztizálta és felírta neki.

Csupán arról van szó, hogy baromi nehéz diétáznia és ezzel a kifogással él, hogy kedvére nassolhasson. Csak azért mondom, hogy megértsd miről van szó.

Nem egyszerű hirtelen teljes életmódváltást csinálni, én csak tudom. Nekem terhesen jött elő és abszolút nem merek csalni a diétában, nehogy ártsak a babámnak. Én elnyújtott hatású gyógyszert kaptam(XR), mert ez nem okoz a barátnődéhez hasonló tüneteket, így bírom szedni.

A krumplit úgy lehet, hogy heti 1x sütve, és előző nap este érdemes megpucolva-leáztatva-szelve hűtőbe tenni hogy a lehető legtöbb keményítő kiázzon belőle (a keményítőt cukorrá alakítja a szervezetünk). Főzve, törve-pürésítve tilos.

Tilos a dinnye, illetve a nagyon édes gyümölcsök (füge, banán), a fehér lisztes, cukrozott termékek, chips, üdítők (kivéve zéró). Általában 3 óránként kell enni, és nagyon nem mindegy hogy gyors-vagy lassú (elnyújtott) felszívódású szénhidrátot fogyaszt. Mivel a nap folyamán dinamikusan változik az inzulinválasz mértéke.

Segíthetsz neki, van a fb-on 160g ch-s diétás csoport, ott nagyon sokat lehet tanulni. A fogyás kissé összetettebb dolog, de ha már elhagyja a plusz étkezéseket-nasikat, az is segíthet.

Még most kéne tudatosabban élnie és beleásnia magát kissé a témába, mert egy idő után kifáradnak a hasnyálmirigy béta sejtjei és 2-es típusú cukorbeteg lesz. Az rosszabb, higgyétek el. Még most váltson életmódot, mint hogy később naponta többször szurkálnia kelljen magát.

2022. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én már sok mindent próbáltam mondani neki, mindenre van válasza..


Nem egy ilyen ellentmondásra kérdeztem rá mint amit írtam is..

Kapott egy lapot amin rajta van mit lehet mit nem..és merkformint szed.


Mondtam h nekem is jó lesz az a kaja amit ő ehet..

2022. aug. 12. 11:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó te tudatosan csinálod..ő meg nem nincs benne tudatosság
2022. aug. 12. 11:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Ő is az xr-t szedi
2022. aug. 12. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Ezesetben nem tudok neked érdemi tanácsot adni, amíg ő nem akarja nincs mit tenni. Azért az szomorú hogy neked fontosabb az ő egészsége, mint saját magának.
2022. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!