Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindig használ'tok tisztasági...

Mindig használ'tok tisztasági betétet?

Figyelt kérdés

Napokban mondta egyik ismerősöm hogy megy az egyik drogériába betárazni belőle mert akciós a kedvence, én kislányosan rá kérdeztem hogy akkor is használsz betétet amikor nincs meg?

Erre ő legnagyobb meglepetésemre meghőkölt hogy én nem... 23 éves vagyok nekem sose mondta senki nem is olvastam sehol hogy kéne ha meg van betétet használok tampon kényelmetlen, kehely nekem borzasztó (többet is próbáltam) mosható betét nekem nem komfortos ezért csak a sima alwayst szárnyast használom de a 4.nap már minden bajom van hogy használni kell egyszerűen olyan az érzetem mintha nem kapnék ott levegőt vagy nem is tudom...mintha 40fokba kötött pulcsiba kéne lennem kb olyan érzésem van... Tisztaságit az elején szoktam mikor tudom hogy fog jönni de nem vészesen még, és ezt kéne állandóan használni?

Miért kell egyáltalán használni? Kérdeztem ismerősömet de nem válaszolt teljesen úgy érzem magam mint amikor először jött meg és nem győztem utána járni...😂



2022. aug. 13. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy használok mindig, csak ha megjött és a tisztaságit is úgy, ahogyan te.
2022. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Na ez nekem is új, hogy valaki állandóan használja, de lehet nagyon rendszertelen neki, ezért inkább biztosra megy.
2022. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amúgy ez nem ördöglakat, a hüvely egy nedves közeg, a ciklustól függően különböző mennyiségű, állagú váladékot termel, kinek többet, másnak kevesebbet. Azért használ tisztasági betétet, hogy ne legyen nedves, maszatos a bugyija.
2022. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideje igen. Amióta helyreállt a hormonrendszerem és rendesen jön meg, azóta ciklus közben kétszer is van (a közepén és a végén), amikor 3 napig nagyobb mennyiségű váladék jön ki, meg amúgy is szokott valamennyi, főleg, ha többet mozgok. És zavar, ha utána az alsómról kell leszedni, tisztábbnak érzem magam, ha mindig van betét. Persze azért van, amikor nem használok, de csak ha ki se megyek a lakásból egész nap.
2022. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En egy ideje igen, de csak mert talaltam olyan tipust, ami lehelletvekony, es nem muanyagerzetu.

De hohy oszinte legyek fiatalabb koromban nem hadznsltam napi szinten. Csak aztan szex (mikor mar nem ovszerrel akkor belolem folyt mindenfele masnap...hehe), huvelyfolyas, kozepidos "folyas", vegul meg fertozesek, kiphadznalat, aztan megmaradt egy egeszseges de erosebb folyas, meg hat valahogy a feher bugyikbol egy ido utan semmi nem hozta ki a sima minimalis folyas okozta foltot sem es meguntam kidobalni vagy epp orakon at aztatni kezzel surolni oket. Azaz tisztabb szarazabb erzes volt bezenni egy icipici tisztasagi betetet, mint kuzdeni meg szagosodni.

2022. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Te tuti pasi vagy. A tisztasági nem menstruációra van, hanem mindennapi használatra. Ahogy a neve is mutatja... Sokan csak azért használják hogy komfortosabbnak, frissebbnek érezzék magukat, meg hogy ne érjenek közvetlen a bugyi anyagához. Sokaknak pedig folyása van. Meg eleve hasznos, hiszen egy egészséges nő, főleg ha még párkapcsolata is van akivel egész nap húzzák egymást, időnként bizony felizgul, és van aki nem szeret tocsogni a bugyijában.

Bocs de egyszerűen képtelen vagyok elhinni hogy létezik olyan nő aki nincs tisztában a tisztasági betét funkcióival. Itt meg eleve sok a magát nőnek kiadó fétises pasi, és ez a kérdés nekem több mint gyanús.

2022. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Használom minden nap, utálom ha nedves a bugyim, idegesít.
2022. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

25 éves vagyok. Nem tudom pontosan megmondani, mióta, de igen, én napi szinten használok tisztasági betétet. Sajnos normál esetben is bővebb (az amúgy egészséges, nem fertőzőtt) a folyásom, ami tisztasági betéttel nem gáz, de emlékszem, gimnázium elején még nem használtam, és (mivel ilyen szempontból nem voltam kellően felvilágosítva, és nem is figyeltek rám különösen e tekintetben) állandóan lucskos, foltos, büdös volt a bugyim, a nadrágom. Akkor nem tudtam, ez miért van, mert fogalmam sem volt ezekről a dolgokról, csak furcaa volt, hogy mindig büdös a gatyám, és a bugyijaim meg foltosak lettek, mert a savas hüvelyváladék kiszívta a színüket ott, ahol hozzáért. Baromi megalázó volt.

Nyilván, akinek nincs ilyen problémája, annak furcsa, hogy hogy hordhat valaki állandóan betétet. Számomra meg elképzelhetetlen, hogy úgy húzzak fel bugyit, hogy nem tettem bele betétet. Hidd el, nem kellemes, és nem költséghatékony sem. :( De ha muszáj...

2022. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Anno egy nőgyógyász sem javasolta a rendszeres használatát. Szóval csak úgy szoktam én is, ahogy Te.
2022. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!