Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon nagy méretű méh nyálkah...

Nagyon nagy méretű méh nyálkahártya darab a menstruációs váladékban adhat okot aggodalomra?

Figyelt kérdés

Eddig semmi ilyesmim nem volt.

Eleve késett a menstruációm, ami miatt aggódtam is éppen eleget. Ma reggel ahogy zuhanyzás közben ütítettem a kelyhet, láttam, hogy vannak benne kisebb darabok, nem foglalkoztam vele, fürödtem tovább, aztán hirtelen görcsbe rándult a hasam és egy hatalmas nagy nyálkahártya darab távozott belőlem, nagyon gyorsan. A mérete kb 6 centis lehetett. Ez valami bajt jelezhet, vagy csak mivel sokat késett, jobban megvastagodott a méh nyálkahártya és így tudod levállni?


17 vagyok, nem szedek tablettát, nem élek nemi életet, elvileg nincsenek hormon problémáim, a ciklusa ím pontosak szoktak lenni, és csak néha darabosak kicsit.



2022. aug. 20. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalommal nem, főleg ha késet is a menstruációd.
2022. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Most nem csinálnék semmit de ne legyen beőle rendszer. Akkor menni kell nőgyógyászhoz.
2022. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez teljesen normális. Velem gyakran előfordul. Valószínűleg csak tényleg megvastagodott a nyálkahártyád. Problémát ez csak akkor jelent, ha vérzési rendellenességet is okoz, azaz pl. nem tud rendesen leválni, és elhúzódó vérzés jelentkezik.

Nyugodj meg, és számolj azzal, hogy ilyenek a jövőben is elő fognak fordulni. Nem kell tőle megijedni, orvoshoz sem kell szaladni vele. Nem vagyunk egyformák, kinél ilyen, kinél olyan a menzesz. Ez nem kóros jelenség.

2022. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 nem egy méh nyálkahártya miatt terveztem önként és dalolva újra traumatizálni magam.

3 köszönöm, ez kicsit meg nyugtatott. Gondoltam, hogy azért, csak nem voltam benne biztos, és mivel hirtelen és először történt velem, ezért megijedtem.

2022. aug. 20. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

4- hol traumatizálod magad önként és dalolva?


2 miért lett lepontozva? Teljesen ugyanazt írja mint 1+3… A gyakori se a régi, összivissza pontoznak az emberek akkor így a kérdező honnan tudja mi a helyes?!!

2022. aug. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5 a nőgyógyásznál.

Nem tudom, hogy ki pontoztae a kettest, de ez úgy nahyin nem okés.

2022. aug. 21. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!