Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szexuális zaklatást átélt...

Szexuális zaklatást átélt lányok, nők, nektek mennyire traumatikus élmény egy nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Anya mindenképpen, rám akarja erőltetni, pedig semmi problémám sincs, sőt még fiúval sem voltam együtt, meg semmi. Viszont amiről nem tud, az az, hogy engem kicsi koromban egy akkor 18 év körüli fiú, aki kvázi bébiszitterkedett nálunk, engem szexuálisan zaklatott, fogdosott olyan helyeken is, és ezért én nagyon félek a nőgyógyászati vizsgálattól, és nem szeretnék addig elmenni, amíg nincsen rá szükség.

Utána olvastam, azok, akik nem élnek nemi életet, azoknál a méhnyakrák és egyéb más, durva betegségek kialakulásának esélye a nullához közelít.



2022. aug. 21. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Nem éltem át ilyet, viszont tanácsolom, hogy mondd el az anyukádnak, és keressetek neked egy pszichológust, mert a későbbi párkapcsolatodra is hatással lesz!

Amennyiben felnőtt, akkor hagyd figyelmen kívül, amit mond. Teljesen felesleges nőgyógyászhoz menni szűzen, ha a ciklusod rendben, és nincs fertőzésed. Normális nőgyógyász így meg sem vizsgál, mert nincs mit, legfeljebb elbeszélget veled. Rákszűrés évente akkor szükséges, ha élsz nemi életet rendszeresen.

2022. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én utálom a nőgyógyászokat meg úgy általában az orvosokat is ha hozzám érnek. Sőt azt se szeretem ha olyan emberek érnek hozzám akiben nem bízom vagy nincs közeli kapcsolatom.

Nőgyógyászhoz érdemes lenne éve egyszer elmenni. Szar lesz az biztos. Nekem mindig remeg a lábam amikor fel kell tenni és szét kell nyitni. Női nőgyógyászhoz járok már és ott is ugyanúgy. Általában becsülöm a szemem és valamilyen dalt dúdolok közben az segít.

Némi élet megkezdése után szokták javasolni hogy nődokihoz menj, bár szerintem olyan 18 éves kor körül érdemes egyszer elmenni megnézetni hogy minden rendben van-e.

Ha úgy döntesz hogy elmész szar lesz az biztos. De ki lehet bírni.

Engem megerőszakoltak ezért kénytelen voltam elmenni megnézetni hogy lett-e belőle bajom és azóta is mikor megyek úgy tekintek rá mint egy kötelező rossz dologra, de legalább tudom hogy minden rendben van velem testileg ilyen szempontból.

2022. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
74%

Szexualis zaklatastol fuggetlenul kellemetlen elmenni egy ilyen vizsgalatra. Es, aki szuz azt a masik bejaraton at vizsgaljak.


15 evesen voltam eloszor nogyogyasznal, 17 voltam amikor molesztaltak. Evente jarok szurovizsgalatra, nem erzem hogy a zaklatas miatt jobban felnek az orvostol mint elotte.

Ha nincs panaszod es szuz vagy akkor viszont felesleges meg elmenni.

2022. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első vizsgálatoktól féltem is és nem is sikerültek jól, úgyhogy csak akkor megyek, amikor muszáj. Azért vannak ilyen alkalmak, ha az ember él nemi életet vagy gyereket vállal, szóval teljesen nem lehet kihagyni.
2022. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősömnek nincs gyereke, és nőgyógyászati problémája. Sosem volt még nőgyógyásznál, pedig ötven éves múlt.
2022. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem kötelező elmenned, kivéve, hogyha indokolt vérzészavar miatt. Akkor lényegtelen, hogy szűz vagy-e. Vizsgálat nem lesz, de hormonsor, vérvétel igen, esetleg hasi uh.


Egyébként nem kellemes, de az a két perc bőven kibírható, ha muszáj.

2022. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress nőt,de szerintem is felesleges,"csak úgy elmenni."
2022. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!