Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat....

Első nőgyógyászati vizsgálat. Kérlek adjatok néhány tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Életem első nőgyógyászati vizsgálatára készülök és szükségem lenne néhány tanácsra. Elég sok kérdés kavarog bennem, hogy átláthatóbb legyen, külön pontokba gyűjtöttem össze. Aki segít, annak nagyon köszönöm!



1. Szóval... már tudom, hogy melyik orvoshoz akarok menni, a telefonszámát is megszereztem. Ma akarok hozzá bejelentkezni és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: Ugye csak annyi a dolgom hogy felhívom és elmondom neki, hogy időpontot szeretnék tőle kérni? Kérdezni fog még mást? Gondolom nem minden orvosnak van magánrendelője, ezt a telefonba meg lehet tőle kérdezni? Mert inkább magánrendelőbe mennék első alkalommal.


2. Az első kivizsgáláskor mennyi pénzt kérnek a "betegtől"... szóval mennyivel készüljek?


3. Nem azért mennék hozzá, mert szexelni akarok és kellene fogamzásgátló. Sőt. A legfőbb problémám az, hogy még szűz vagyok... és nem tudom, hogy így mennyire lesz fájdalmas ez az egész vizsgálat? Sajnos nem halaszthatom a vizsgálatot, mert attól tartok komolyabb bajom van. Szóval most kell mennem. Ha mondom neki, hogy szűz vagyok (esetleg ha rákérdez), akkor ugye annak "megfelelően" fog vizsgálni? Ugye ezt figyelembe veszik?


4. Esetleg volt már valaki szűzen nőgyógyásznál? Nagyon rossz? Amúgy annyira már nem is a vizsgálattól, hanem sokkal inkább attól félek, hogy valami komoly problémám van. Sőt.. most már minél hamarabb el akarok hozzá menni és végre pontot tenni az ügy végére, mert napok óta ideges vagyok egy bizonyos dolog miatt (hogy mi a bajom, azt most inkább hagyjuk...) Nagyjából mennyi ideig tart egy ilyen vizsgálat?


5. Mit kell magammal vinni? Személyi igazolvány, TB kártya... valami más esetleg?


Köszönöm annak, aki megpróbál nekem válaszolni és egyúttal segíteni.


2010. szept. 24. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom van magánrendelése, mert a szakrendelőkbe nem a dokinál kell bejelentkezni ugye, hanem kartonozóba - szóval ha az ő számát szerezted meg, biztosan magánrednelésen fogad. Az időpont kérésnél nem kérdezik miért akarsz menni.

Egy vizsgálat mostmár 7000-10000 FT körül mozog sajnos... erre még rájöhet ultrahang, egyéb vizsgálatok, ami plussz pénz

Azt, hogy még szűz vagy mondani kell a vizsgálat előtt, mikor elmondod, hogy mik a panaszok ( márcsak azért is, mert fontos, hogy volt-e már partnered, lehet-e szexuális úton terjedő betegség, és másképp is vizsgál ilyenkor a doki)

Nem fáj a vizsgálat - esetleg ha komoly bajod van, lehet fájdalommal járó, de alapban nem! Hidd el akkora megkönnyebbülés lesz, hogy végre túl vagyrajt, és megtudod mi a baj, hogy emellett eltörpül a vizsgálat kellemetlen érzése.

Szenélyi, TB kártya elég, esetleg menj hosszú felsőbe, hogy ne legyen kellemetlen elsétálni a vizsgálószékig meztelen alsó testtel.

2010. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kriszti83 ***** válasza:

1. Hívd fel a dokit, aki ad neked időpontot (itt rákérdezhetsz, van-e magánrendelője)

2. Nem tudom milyen jellegű a problémád, kell-e ultrahangozni stb. ezért szerintem legyen nálad min. 10 e Ft. Vidd magaddal a személyigazolványt, TB kártyát.

3. Mindenképpen jelezd a dokidnak, hogy még szűz vagy! Másképp vizsgál meg.

4. Ne félj a vizsgálattól, a legfontosabb, hogy a betegségedet kezeltesd. Nem kell órákat ott töltened.


Remélem segítettem, jobbulást neked!

2010. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Amikor időpontot kérsz, nyugodtan kérdezz rá, mennyibe kerül a vizsgálat.

Nagyon változóak az árak (az én dokimnál 12 e Ft)

2010. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a választ!
2010. szept. 24. 12:24
 5/8 anonim válasza:
próbálj meg a google-ban rákeresni a nevére, így megtudhatod, van-e magánrendelése, de ha ez nem sikerül, kérdezd meg tőle, és azt is mennyibe kerül egy vizsgálat a magánrendelésen.
2010. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16 éves vagyok. 4 éve menstruálok, msot egy ideje rendszertelenné vált a menszeszem, és nagyone rős görcseim lettek, ma sem tudtam menni iskolába. Ezért délután elmentem a háziorvoshoz édesanyámmal, mert ő azt ajánlotta először forduljunk hozzá. Elmentem, megnyomkodta a hasam, adott beutalót gyermeknőgyógyászhoz. A beutalóra ráírta mi a panaszom, azt mondta így nem fog megvizsgálni "ÚGY" csak ultrahangot csinál. Ez nekem fontos is volt, mert még én is szűz vagyok. Nem tudom, hogy neked mi a problémád, de ha hasonló mint nekem, akkor ajánlom, hogy először menj a háziorvoshoz beutalóért. Ha viszont folyás vagy egyéb féle "betegséged" van, akkor elkerülhetetlen a vizsgálat.
2010. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még vmi..Én hétfőn megyek, megírom utána , hogy mi volt, és akkor így adhatok pár tanácsot:)
2010. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon kedves vagy, hétfőn sok sikert kívánok Neked!

2010. szept. 24. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!