Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen betegség állhat ennek...

Milyen betegség állhat ennek a hátterében?

Figyelt kérdés

Olyan nagy problémám van, hogy már 3 éve szenvedek de semmi se segít. Folyamatosan égő érzést érzek a hüvelyben. Semmi más tünet nincs. Voltam nőgyógyásznál először Candidát találtak. Kaptam mindenféle gyógyszert/ kúpot de nem segített. Aztán azóta voltam két különböző nőgyógyásznál és vettek kenetet de nem találtak semmit ( se candida, se fertőzés se semmi) . Elvileg minden rendben. Nekem ugyanúgy fáj és már nagyon szomorú vagyok hogy mindennap ezzel a fájdalommal kell, hogy éljek mert nagyon kellemetlen. Mondták, hogy ha nagyon stresszes vagyok az is lehet az oka de azt sajnos nem tudom irányítani. Folyamatosan stresszes vagyok vagy a betegség miatt vagy bármi más miatt. Meg kiskoromban nagyon sok antibiotikumot szedtem és az orvos mondta, hogy Candida attól is kialakulhat. Viszont a napokban, hogy elmúlott a menstruációm olyan mintha a vér kimarta volna az egész hüvelyt. Kérdeztem a nőgyógyászt annyit mondott igen picit piros majd elmúlik. De nagyon kellemetlen és mindig menstruáció után alakul ki. Mit csináljak? Valakivel történet már ilyen?

Említette az orvos, hogy cukorbetegség vagy ösztrogén dominancia is állhat a betegség hátterében mert már minden mást kizártak.

Mi tévő legyek?



2022. aug. 22. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

KEFÍR!!! napi fél-egy liter! Én már megszoktam, azóta semmi hasonló sem..

Menstruáció előtt szokott pedig a hormonok miatt, de te utána érzékeled vélhetően! De lehet cukor , amúgy nekem is ösztrogén-dominanciám volt akkor inkább esélyes..

2022. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Ja meg joghurtos tampon teafaolaj 5 csepp, vagy csak a teafaolaj az alsóneműre, drogériában kapható, de nagyon!!! csíp!.. olvasgass utána..:)

De a legjobb tényleg a kefír, a ph-val csodát tesz, én használtam ilyen Pevaryl, meg hasonló csodagéleket , semmit nem ért. Mensi előtt néha visszajött egy-két nappal, érdekes utána eltűnt. Amióta iszom rendszeresen a kefírt nem éreztem! a kaukázusi nagyon jó, meg lehet szokni kicsit széndioxidos, de hidegen nagyon jó, és egészséges!!

2022. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha a micovag hüvelykúpot még nem próbáltad akkor érdemes megpróbálnod,nekem nőgyógyász ajánlotta és segített plusz még jó minőségű probiotikum és candida diéta.
2022. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
ez aaaaz pontozzátok le a válaszomat, marhák . nem véletlen mondom !!
2022. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Partneredet vizsgálták? Hüvelyflóra helyreállítókat próbáltál? Ezt a cukrot meg az ösztrogén dominanciát ki kéne vizsgáltatnod. Szedsz fogamzásgátlót? Tampon, kehely, tanga, irrigálás, szőrtelenítés is okozhat különböző bajokat.
2022. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ún. krónius recidiváló vulvovaginitised van valószínűleg. Én kb. 20 évig szenvedtem vele a totál dilettáns és lelkiismeretlen nőgyógyászoknak köszönhetően. Dr. Újházy Adrást itt ajánlották nekem, ő gyógyított meg. Keress rá a neten.

Valószínűleg candidád van - amiket írtál, erre utalnak, de azt sajna nem lehet pár patikai hüvelykúppal elintézni, mert újra és újra elő fog jönni, ha nem kezelik ki rendesen.

Az első két válaszoló tippjeit inkább ne próbáld ki, ha nem akarod még jobban odavágni a hüvelyflórádat.

A mycovag tényleg jó, mert bórsavport tartalmaz (Újházy is azzal kezeli ezt), csak sajnos nem olyan dózisban, hogy valóban hatásos legyen, illetve a többi szirszar meg ami van még a kúpban, irritációt is okozhat.

2022. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, most látom, hogy azt írtad, hogy menzesz után erősebbek a panaszaid. Az viszont lehet simán a felborult hüvelyflórától, arra nekem a VagilactQ vált be legjobban.
2022. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2022. aug. 22. 12:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehet hüvelyszárazság. Cikatridina hüvelykúp és krém egy próbát megér. Ha szárazság, segít rajta.
2022. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Cikatridina kúpot írt fel az orvos utoljára. Sajnos nem használt.
2022. aug. 23. 04:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!