Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lindynette 20 fogamzásgátló...

Lindynette 20 fogamzásgátló szedése közben normális a vérzés?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön jött meg, akkor el is kezdtem szedni az első levéllel. Hétfőre már úgy tűnt el is múlik de most megint erősebb a vérzésem és kicsit fáj a hasam is. Normális ez és be fog állni vagy hagyjam a p*csába?
2022. aug. 26. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy hormon tartalmú fogamzásgátló készítmény. Mégis mi a francot vártál? Három hónapig az is normális tőle, ha kb végig vérzel. 3 hónap után, ha még mindig rossz, akkor váltani kell másik fajtára.
2022. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletta szedésekor eleinte ez normális. De egyébként ez nem fogja neked beállítani a vérzést. A fogamzásgátló tabletta egy mű ciklust csinál mű vérzéssel (megvonásos vérzés). Ettől nem fog megoldódni a rendszertelen ciklusod csak látszólag. Ugyanis amint abbahagyod valszeg ismét ugyanúgy rossz lesz mint előtte. Ahelyett hogy fogamzásgátló tablettát kezdesz szedni inkább keresni kellene egy jó endokrinológust aki nem gyógyszerrel töm hanem kivizsgálja hogy mitől rendszertelen a ciklusod. Nekem anno így magyarázták a fogamzásgátló tabletta működését: Ha a hűtő elromlott és emiatt világít rajta egy piros lámpa akkor a legegyszerűbb megoldás ha eltakarod a lámpát. Így máris úgy néz ki mintha nem is lenne semmi baja. A fogamzásgátló tabletta pont ugyanezt csinálja. Látszólag elfedi a problémát de nem oldja meg. Nem vagyok fogamzásgátló tabletta ellenes. Én is szedtem 7 évig. De nekem előtte és utána is 26-29 napos ciklusaim voltak tehát nem azért szedtem hogy elfedje a rendszertelen ciklust.

26N

2022. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rendszertelen a ciklusom, napra pontosan jött meg most is, a beállást úgy értettem, hogy ez a köztes vérzés idővel abbamarad és most még normális-e.
2022. aug. 27. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem lévők leírták, be kell álljon rendesen 3 hónap alatt kb. Ha nem megy, utána lehet váltani. Én próbáltam szedni, de sajnos annyira durva migrénjeim lettek tőle erős depresszióval, 0 libidóval, hogy abba kellett hagyjam és pszichiáter. Nem mondom, a pszichés gyógyszerem sem igazán élteti a libidómat, de most már legalább van normális peteérésem és olyankor úgy érzem magam, mint bármikor tabi előtt. Tavaly novemberben hagytam abba, márciusban már O.K. volt a ciklusom. Ha leteszed, pár hónapig nem biztos, hogy visszaáll. Nekem hol pecsételgetett, hol 2 napig olyan erős volt, hogy szétszivàrgott a tampon. Ez mind a tabiszedés elején, mind a letétele után így volt. Ennél rosszabb ne legyen senkinek azt kívánom (és persze no migrén).
2022. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: azt megkérdezhetem kb. mennyi ideje szedted mikor a libidó csökkenés jelentkezett?
2022. aug. 30. 06:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül fél évvel utána (addigra borította fel a saját hormonjaim teljesen, gondolom én), a fejfájást meg nem tudom, mert azt hittem 20 felett ez már normális, szüleim feje is fájt, aztán abbahagytam a kontaktlencsehordást is, hátha az erőltet meg a képernyő előtt ülve, hiszen egyetemistakent sajnos sokat kellett "kockulnom" a gép előtt. Aztán amikor már oda jutottam, hogy pánikrohamaim lettek, akkor egyértelműen a bogyó lett a gond progeszteronhiány miatt. Így, hogy nem szedem, sajnos elég nagy fájdalmaim vannak mensi alatt és felszedtem kilókat is... :( Van, aki szedés közben hízik meg. Hogy más gyógyszert kipróbálok-e nem tudom még, de a mostani dokim szerint a Lindynettet fel sem írná senkinek. Barátnőm egy általam ismeretlen márkájút szed már 7 éve, egyelőre nem tartott szünetet, gyereket sem szeretne egy darabig, de teljesen jól van szerencsére! :) Lehet rákérdezek még nála erről, mert a görcsölés is nagyon megvisel sajnos és nem biztonságos annyira a termékenységtudat sem... nehéz nőnek lenni. XD
2022. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!