Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruáció?

Rendszertelen menstruáció?

Figyelt kérdés

Amióta megjött.. jópár éve (mondjunk 5-6-ot) úgy vettem észre, hogy nincs meg az a rendszer benne. Nem kiszámíthatatlan, de konkrét időpontot nem tudok behatárolni. ≈Egy éve elkezdtem lejegyezni a kezdetét-végét, és az utóbbi hónapokban 20~ körül jött meg (21,23,24,28) viszont a legutóbbi 2-ben már eltolódott 30-a s hónap eleje körülre. Az öt napos ciklus legtöbbször megvan, tehát nem több/kevesebb. Már ve kellett volna állnia, nem tudom, lehet-e valami baj... Nemrég volt meg az első alkalmam, így orvoshoz mindenképp megyek majd a közeljövőben vizsgálatra, ott majd megemlítem.


Van esetleg még így valaki? Hogy mióta megvan, nincs konkrét ideje a menzeszének?



2022. szept. 7. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Pont az a normális ha folyamatosan tolódik a naptár szerint, ne azt nézd... hanem azt, hogy mennyi nap van a két menstruáció közt. (Egy ciklus ugyebár 28 napos).


Itt is lehet 1-5 nap eltérés azzal még semmi baj sincsen és teljesen normális.

2022. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne a naptári dátumot nézd, hanem a ciklus hosszát. 24-36 nap között normális a ciklus hossza, tehát lehet, hogy egyik hónapban 29 napos a hossza, majd 31, majd 30 stb. Még egyszer, ez nem a dátum, hanem a ciklus hossza 😊 Tévhit, hogy mindenkinek 28 napos a ciklusa.


Szívből ajánlom ezt a honlapot, sok cikke van a menstruációról, sokat lehet tanulni, nagyon jól elmagyaráz mindent a szerző, tévhiteket is.


[link]

2022. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rosszul számolsz ennyi a baj. A 2 egymást követő vérzések első napjai között eltelt napok száma adja a ciklus hosszát. Ezt kell nézni. 25-40 nap között a normális. Nekem 24-29 napos szokott lenni általában. Vagyis tolódik a naptárban hiszen egy hónap 30-31 napos. De nem a naptárt kell nézni.

26N

2022. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!