Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj a menstruáció!?

Nagyon fáj a menstruáció!?

Figyelt kérdés

Minden orvos akinél voltam azt mondta h fájdalomcsillapítón kívül nem tud semmit csinálni, viseljem el.

Nektek is ilyen rossz, egyetemre járok és vannak napok amikor egész nap haldoklom, nagyon fáj.

Volt olyan, h egy kedves tanárnőnek feltűnt, h nagyon rossz és próbált segíteni.


24n



2022. szept. 7. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Próbáltál esetleg jó minőségű magnéziumot szedni hosszútávon? Nekem az is segített valamennyit, Gal magnezium biszglicinat
2022. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Orvos, addig, amíg ki nem vizsgál normálisan.


Nem, nem normális.

2022. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2es az orvos lexarja h hogy vagyok, rámtukmál valami 14ezres xart, ami semmit sem ér
2022. szept. 8. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
2%
nekem a nődokim a nagybátyám, aki nem ir fel fájdalomcsillapítót. azt mondja ez természetes dolog, nem betegség, viseljem el.
2022. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Aki azt gondolja, hogy természetes a fájdalom, viseld el, (pláne, ha nőgyógyász!), az nézzen meg pár videot, ahol szimulálták a menstruációs görcsöket pároknak vagy csak férfiaknak (Tiktokon találhatók). Esetleg próbálja ki maga is.
2022. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%

Nem normális. Ha van pénzed elmenni magánba, akkor tudok ajánlani, ha nincs akkor menj át másik orvoshoz. Követeld, hogy vérvizsgálatra küldjön el. Az ilyesfajta fájdalom sokszor hormon elváltozás miatt van vagy a probléma, ami okozza az kijön a hormonokból vérvételnél.


Mi kell minimum:

Progeszteron, ösztrogén (mind a kettő kétszer, a ciklus 3-5. napján és a ciklus vége előtt 7 nappal tehát pl ha 28 napos a ciklusod akkor a 21-22. nap környékén). Emellé FSH, LH, prolaktin, tesztoszteron, DHEA és AMH (ez az utolsó kettő nem kötelező, ha nem tudod kikövetelni). Ezek mehetnek bármikor, tehát mondjuk az elsővel meg lehet csináltatni.


Nem. Nem elég a 3. napi vérvétel. Nem, nem elég a 21. napi vérvétel. Ha az orvos ezt próbálja beadni, akkor követelőzz.


Ezen felül ezeken gondolkodj el, van-e neked, és ha van akkor szólj az orvosnak. Ő ebből már meg tudja indokolni, hogy miért küld el vérvételre.

- átlagon felüli szőrösödés

- változó ciklus hosszok

- hízás

- hajhullás

- pattanások

- ködös agy (nem tudsz koncentrálni, nem emlékszel dolgokra stb)

- gyors fogyás

- nem tudsz aludni

- vagy ha igen, akkor nem pihentető

- fáradékonyság

- depresszió

2022. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszőnöm🥰
2022. szept. 11. 18:43
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Látom, beindultak a lepontozók. Nekik is ajánlom, hogy próbálják ki, milyen egy igazi görcs! Nekem konkrétan szülésnél derült ki, hogy minden hónap szülési erősségű görcseim voltak, így legalább a szülést nem éltem meg rossz élménynek. Aki ezt normálisnak tartja, az nem normális.
2022. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3%

Nem hiszem hogy egy orvos díjazni fogja ha te mondod meg hogy milyen vizsgálatokra küldjön el. Ha követelőzöl azt fogja mondani hogy menj másik orvoshoz aki megcsinálja, vagy egyszerűen csináltad meg magán úton a vérvételt (meg lehet).

En régen 2 napig szedtem fájdalomcsillapítót. Hármat, ha nagyon fájt négyet naponta. Reggel hogy neki tudja indulunk a napnak, nappal is, és este is hogy tudjak aludni. Nekem az Algoflex tűnik jónak erre. Nospát nem használtam, mert egyszer próbáltam de nem hatott. Fájtak a lábaim, nagyon görcsölt a hasam és elmúlt amikor szedtem a fájdalomcsillapítót és rendesen tudtam dolgozni, bulizni is tudtam menni.

Ha csak 2 napig szeded minden hónapban nem lesz bajod tőle. Volt barátnőm aki nem szedett de sose értettem higy miért. Miért nem lehet fájdalomcsillapítót szedni ezek ben a napokban? Nem kell egész nap haldokolnod.

2022. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szedek fájdalomcsillapítót, csak nem mindig (sőt legtöbb esetben), elég...
2022. szept. 11. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!