Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj feltenni a tampont?

Miért fáj feltenni a tampont?

Figyelt kérdés
Brutálisan fáj 2-3 nap után a tampon. Nagyon fáj és csíp. Max 4 órát szokott bent lenni. A legkisebb fajtát használom abból is az OBt. De most kipróbáltam egy másik fajtát is.. Hátha.. De sokkal rosszabb. Valaki valamilyen tanáccsal tud szolgálni? Jól rakom fel, mert sosem érzem utána, csak cserekor fáj.
2022. szept. 9. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Túl gyenge hozzá a vérzésed.
2022. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor kell síkosító? 😆


Mellesleg nem, nagyon durván meg szokott lenni egészségügyi problémák miatt.

2022. szept. 9. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát akkor az furi.

Mert igen, felhelyezésnél lényegében a vér "síkosít", meg kifelé is a megtelt tampon...

Mondjuk én csak a silk touch borítású o.b.-t tudtam hasznáni, amíg tamponoztam.

Szerintem akkor egy időre próbáld hanyagolni a tqmpont.

2022. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A max. 4 óra, az hat csere naponta. Ha nincs még tele, amikor cseréled, akkor persze hogy kidörzsölődik a hüvely.


Mindig tele van 4 óra után? Akkor válassz nagyobbat, ami kibír 6-8 órát. Semmi nem történik akkor sem, ha többet van bent egy tampon, éjszaka sem cserél az ember, ha nem ázik át.

2022. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Muszáj 4 óránként cserélnem. A betét is olyan szokott lenni annyira megvan.

Megpróbálok majd egy nagyobbat is, hátha. De félek hogy az sokkal jobban fog fájni.. Ezt is alig szoktam meg

2022. szept. 9. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
korod?
2022. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha már nagyobb vagy és éltél szexuális életet, akkor javaslom az intim kelyhet.
2022. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
19 vagyok
2022. szept. 9. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Max 4 óra, az a későbbi napokon nagyon kevés.


Nekem 6-7 óra, és akkor pont eléggé megtelt már, hogy ne fájjon kiszedni (bár 4. naptól kezdve mini-zek)

2022. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is fáj a tampon felhelyezése, és nincs egészségügyi problémám, egyszerűen ilyen ez nálam. Ami segített, az a Tampax. Műanyag borítása van, jobban csúszik. Ha felhelyezted, megnyomod alul és kicsúszik belőle a tampon. Olvass utána. :)
2022. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!