Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek elmenni kondi terembe,...

Félek elmenni kondi terembe, valami tipp h nálatok h volt?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje edzem otthon, úgy érzem h még tovább szeretnék fejlődni és erősödni.

Viszont ehhez az kellene h elmenjek kondiba.

Edzőt nem szeretnék az elején.

Egyedül az állit meg h elmenjek és vegyek bérletet, h nagyon erősen szorongok egyedül de még társaságban is néha.

A barátom szokta mondani h nagyon szép a hasam és h izmosak a lábaim de ez egyáltalán nem dob az önbizalmamon.

Félek attól h oda állítok vékonyan 16 évesen lányként h mit szólnak vagy a lenéző nézésektől vagy attól h valamit rosszul csinálok.

Lehet h túl reagálom de ez nagyon régóta jár az agyamba.

Bármi féle tippet vagy ötletet elfogadok, mert tényleg szeretném még komolyabban venni de egyszerűen nem tudom legyőzni ezt a félelmem



2022. szept. 20. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

"Félek attól h oda állítok vékonyan 16 évesen lányként h mit szólnak vagy a lenéző nézésektől vagy attól h valamit rosszul csinálok."


Nem bántásból, de senkit nem fog érdekelni, hogy te mit csinálsz ott. Edzeni járnak oda az emberek, nem ítélkezni. Előfordulhat, hogy valaki odalép hozzád és ad 1-2 tanácsot jószándékból, de azért biztosan nem, hogy gúnyolódjanak. Ez csak a te fejedben létezik.

Ne kifogásokat gyárts, hanem fogd magad és menj el. Nem lehet úgy leélni egy életet, hogy mindig a másik véleményétől rettegsz.

Sok sikert!

2022. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Aha jó és..?

Figyelj én, a 158 centis 43 kilós kislány lementem, senkit nem érdekelt, de előtte én is sokat edzettem már otthon, tehát nem voltam kezdő. Láttam nálam vékonyabbat, tőlem sokkal teltebbet, SENKI nem úgy megy oda, hogy hab teste volt alapból. Mindenki vagy fogyni akart, vagy izmosodni. Mi az utóbbiak vagyunk például.

Én voltam előtte pár alkalommal magánedző barátnőmmel terembe, azt mondta szépek a formák, kicsit néhol igazított és magabiztosan használom a gépeket, van hogy néznek is rajta faszik - ettől se kell félni - hogy nézd a kislány hogy nyomja :D ha azt látják rajtad, hogy elszánt vagy, nem tetszelegni mész oda, hanem keményen melózol, a kutyát nem fogja érdekelni, sőt, becsülni fognak érte, hogy keményen edzel.

Én párommal is szoktam együtt járni, belátom, mikor először mentem egyedül edzeni kicsit izgultam (na jó majd beszrtam) de nagyon jó volt! Tényleg!

Úgyjogy miután megléptem, rájössz, hogy iszonyú jó ez. Keress először egy partnert esetleg, akivel mehetsz, de utána simán mersz majd egyedül.

Ha nincs ki betanítson, nézz Youtubeon videókat a gépek használatáról, helyes formákról. És menni fog. Csak ne erőltesd túl magad, ne feszegesd a határaid, tehát ne akarj ott senkinek nagyot mutatni. Csak magadra fókuszálj, mások is ezt csinálják ott.

2022. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Én is nagyon hasonló helyzetben voltam/vagyok,


Azt tudom ajánlani, ha teheted és van rá motivációd menj korán, akkor elég kevesen vannak és sokkal kevésbé érzed magad rosszul (személy szerint 4:45re járok edzeni Budapesten, ekkor csak 5-10 ember van).


Ha pedig mindenképpen akkor tudsz menni amikor sokkal többen vannak, ajánlom, hogy szépen ismerkedj meg először a teremmel, hogy mi hol van, az első pár alkalommal nem is kell még annyira komolyan edzeni, csak próbálgasd ki a dolgokat, lásd, hogy mi hogyan működik, mi az ami neked jó és akkor szép lassan hozzászoksz a dolgokhoz.


Illetve barátodat, barátaidat megkérheted, hogy menjenek el veled, csak akkor félő, hogy nélkülük ugyanúgy elmersz-e majd menni, plusz a személyi edző egy mindig jó opció ha találsz olyat aki komolyan vesz, persze jó pénzért.

2022. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a reggeli edzés nem megoldható mert a koleszom nem támogatja ha korán elmegyek

De most egyre bátrabbnak érzem magam szóval már tervbe van h jövő héten megyek

2022. szept. 21. 19:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!