Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis milyen úton...

Endometriózis milyen úton deríthető ki? Mi történik ha nincs kezelve? Ultrahangon és az MRI felvételen nem látszik semmi,viszont minden jel erre utal

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 13:04
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
62%
Biztosan csak laparoszkópiával. Ha nincs kezelve, akkor értelemszerűen szenved az ember a tünetektől vagy fogamzásgátlóval elnyomják a tüneteket amíg sorra kerülsz műtétre vagy amíg/már nem akarsz gyereket.
2022. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ,másodszor neked volt vagy van Endometriózisod? Volt ilyen laparaszkópiás műtéted?
2022. szept. 26. 13:09
 3/14 Metionin ***** válasza:
53%
Nekem is csak erős gyanú van. A műtétet nem vállalom, mert pár év után úgyis visszajön a probléma. Akkor ajánlják, amikor az ember gyerektervezés előtt áll de én egyáltalán nem tervezek gyereket, szóval marad a gyógyszer.
2022. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Csakis laparoszkópos műtéttel vagy ha netán csokicisztád alakul ki akkor az uh-n is látszik (azt viszont akutan meg kell műteni).


Jelenleg államokban körülbelül 2 éves várólista van laparoszkópos műtétre.

2022. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem már volt két műtétem. (Egyiknél sem volt 2 éves várólista, se több hónapos, mindkét esetben 1 hónapon belül volt időpont.)

Ha nincs semmi konkrét, akkor csak találgatni tudnak. De sok jellemző tünet lehet más nőgyógyászati problémák tünete is.

Nálam volt ciszta, amiről már UH-n arra tippelt az orvos, hogy endo okozta. Aztán ez be is igazolódott a műtét alatt. Összenövéseket is találtak.

Mivel iszonyatos fájdalmaim voltak (volt, amikor nem tudtam felkelni sem) így én "boldogan" vállaltam a műtétet. Utána pár évre nyugalmam volt.

2022. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
31%
5. Mennyi ideig voltál tünetmentes a műtétek után? Szerinted megéri úgy, hogy nem tervez az ember gyereket (tehát fogamzásgátlót kell szednie)?
2022. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mik voltak a tünetek nàlatok? Mikor még nem volt szóban az endo milyen orvosoknàl járatok ?
2022. szept. 26. 14:09
 8/14 Metionin ***** válasza:
38%
Nálam nagyon erős görcsök, konkrétan felállni nem tudtam, plusz hányinger, hányás, szédülés, hasmenés, fájdalmas székelés. Tinikoromtól kezdve 1-2 évente elmentem orvoshoz de mind elhajtott, mondván ez természetes, hisztizek, fiatal vagyok, sovány vagyok, szűz vagyok, majd ha idősebb leszek vagy majd szülés után jobb lesz. Már feladtam amikor egy rákszűrésen mondta az orvos, hogy ez eléggé endo gyanús, addig azt sem tudtam, hogy mi az. Mivel fogamzásgátlót szedek, ez elnyomja a tüneteket de nem szeretném örökké szedni, ezért gondolkodom a művi meddővé tételen. Az egyetlen problémám a dologgal, hogy a műtét után nem kellene többé fogamzásgátló és akkor nem lenne, ami a tüneteimet mérsékelné. Az endo műtét után viszont idővel újranőnek a rendellenes szövetek, így pár évente újra és újra műteni kellene, így nem vagyok benne biztos, hogy megéri az elköttetés ha fogamzásgátlót kellene szednem az endo miatt utána is.
2022. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Több éve járok orvoshoz,állandóan derékfájdalom,alhasi fájdalom gyötör,illetve ugyanígy hasmenés és székrekedés is előfordul,homályos látás,szédülés,hányinger, viszont a menstruációmnál időben jön meg,1 napon pár óráig görcsölök és akkor nem igazán van kedvem semmihez sem, ennyi a tünetem
2022. szept. 26. 14:33
 10/14 A kérdező kommentje:
Minden eredményem jó mindenhol, de erre gyanakszik az egyik orvosom h endom van
2022. szept. 26. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!