Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez milyen cukorter...

Szerintetek ez milyen cukorterheléses eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Voltam cukorterheléses vizsgálaton.(PCOS-t állapítottak meg nálam nemrég, azért mentem el). A házi orvosom szerint ez egy teljesen jó eredmény. Én nem vagyok kibékülve a válaszával…Szerintem az inzulinom elég magas. 2 nap múlva megyek endokrinológushoz.



Éhgyomri glükoz: 4,7

60 perc glükoz: 9.0

120 perc glükoz: 6.1

Inzulin: 5.4

Inzulin 60 perc: 269.2

Inzulin 120 perc: 181.9

HOMA index: 1.12



Köszi aki tud segíteni!



#PCOS #inzulin #endokrinológus #Cukorterhelésesvizsgálat
2022. szept. 27. 18:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsi azt nem írtam,hogy a glükoznál: mmol/L

Az inzulinnál: mIU/L

2022. szept. 27. 18:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Vércukor éhgyomri értéke (0’VC) 3.9- 6 mmol/l közötti értékek esetén normális.

Csökkent glükóz toleranciáról beszélünk, ha a 120. perces érték 7,8 mmol/l vagy annál nagyobb, de 11,0 mmol/l-nél kisebb. Cukorbetegségről beszélünk, ha a 120. perces érték 11,1 mmol/l vagy annál nagyobb.


Az éhomi inzulinszint (0’INS) akkor kóros, ha 25 µU/ml feletti, míg a 120 perces érték 45 µU/ml felett jelez problémát.


Szerintem inzulinrezisztencia áll fent, de az orvos tud majd pontosabb információkat mondani.

2022. szept. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is magas. De kevésbé "szigorú" orvos lehet, hogy azt mondja, hogy jó. Mivel a kezdő inzulin még egész jó, az tükrözi az alapállapotot, amire a szervezet visszaáll.

Kíváncsi lennék mit mond az orvosod, tényleg sok féle reakciót el tudok képzelni. A háziorvosok többsége meg csak az egyértelmű diabétesznél reagál

2022. szept. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!