Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban 5-e 6-a körül jött meg, ebben a hónapban pedig ma. Hozzáteszem, hogy éppen meg vagyok fázva, plusz sajnos otthon is feszült a légkör. Ezek közrejátszhatnak?
2022. okt. 2. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul 27/28. napra jött meg? Ez teljesen normális. 28 az átlagos, de pár napot késhet és hamarabb is megjöhet.
2022. okt. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul pár nappal korábban jött meg?


A tested nem svájci óra, azért ennyi kis kilengést engedj meg neki, főleg így, hogy stresszhelyzet és betegség is fennáll. Hát sosem volt még veled ilyen?

2022. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A "szabályos" ciklus 28 napos, tehát eleve nem ugyanazon a napon jön meg minden hónapban, hiszen a hónapok nem 28 naposak. Vannak nők, akiknek óramű pontossággal jön meg, vannak, akiknek 26-30 naponta, és vannak, akiknek rendszeresen ugyan, de nagy szórással. Változik az évek során is, ahogy az ember élete, teste, hormonjai változnak (nekem pl. borzasztóan össze-vissza jött meg, 23-40 nap között bármi lehetett, míg huszonpár évesen el nem kezdtem fogamzásgátlót szedni, aztán a gyógyszer miatt szabályosan 28 naponta, majd miután abbahagytam maradt a szabályos, 28 napos ciklus, de mióta lassan belépek a változó korba megint kezd rendszertelenné válni). Súlyos betegségek, terhesség, trauma, gyász stb. tartósan megváltoztathatják, vagy kimaradhat, de még a szabályosan menstruáló nőknél is bekavarhat egy kisebb betegség, stressz, életmódbeli vagy élethelyzeti változások. Vezesd, hogy mikor jön meg, és ha amúgy nincs más panaszod, akkor nem kell aggódni néhány eltérés miatt, nőgyógyászhoz pedig amúgy is szükséges évente menni. Ha nagyon össze-vissza van említsd meg neki és kérj hormonvizsgálatot.
2022. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2-esnek. Persze, hogy volt, csak már régen. Mondjuk a stresszt szerintem igazából csak én túlzom el, csak nem bírom a férfibunkóságot.
2022. okt. 2. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!