Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kistarcsai Flór Ferenc...

Szabó.Jani kérdése:

A kistarcsai Flór Ferenc Kórházban a nőgyógyászati, felszínes altatásos kisműtét (egészségügyi küret) reggelén milyen altatót / nyugtatót kap a beteg?

Figyelt kérdés

Amikor Vácon volt uez e műtét, előre megmondták a nejemnek, h xanaxot.

Azok tapasztalata érdekelbe minket, akit már ott Kistarcsán operáltak ezzel / ott dolgoznak ilyen területen.

Irjárok le légyszi, h az adott gyógyszernek mi a hatása ill mit fog fel ebből és a körülöt

te lévő dolgokból a beteg?

A nejen nevében is köszönön előre a válaszokat! Jani



2022. okt. 5. 22:21
 1/10 anonim válasza:
100%
Szia, az én páromnak egy hónapja volt ott műtétje, egy fél xanaxot kapott mielőtt letolták a műtőbe, azt mondta mellékhatása nem volt, meg nem is nagyon érezte, mert szerintem mire elkezdett volna hatni már el is altatták, aztán a kórteremben ébredt. Szóval pikk pakk ment minden. Az mondta nyilván izgult, de mindenki nagyon kedves megértő, empatikus. jobbulást.
2022. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ.

Nem tudom, h ott voltál-e, amikor a párodat felhozták a műtőből.

A feleségemet még az érdekelné, h amikor a párodat felhozták a műtőből, akkor csukott szemmel ALUDT, vagy nyitott / félig nyitott szemmel, kábán feküdt az ágyon és később valójában csak magához tért.

(Szegény nejem eléggé viszolyog az altatástól, azért van ennyi kérdése.)

Elòre köszi a választ: Jani

2022. okt. 13. 19:46
 3/10 anonim válasza:
100%
Szia, sajnos nem tudtam megvárni a végét, csak az elején kísértem be, ez úgy szokott lenni műtét után az aneszteziológus mindenképpen felkelti a beteget beszél vele pár szót, hogy lássa minden rendben, csak ezután viszik vissza a kórterembe, de párom azt mesélte ebből semmire nem emlékszik, a műtét előttről vannak emlékei, hogy a műtőben bemutatkoztak az aneszteziológusok, megkérdezték mi a munkája (oldották a feszültséget), ezután jött a maszk és mire kettőt pislogott már aludt is, a következő emléke, hogy magához tér a kórteremben. Pár óráig még kába volt amíg kiment teljesen a cucc, de ennyi. Lényegében az elalvás és a kórtermi felébredés között ha ébren is volt semmit nem fogott fel vagy érzékelt. Ne aggódjatok pik-pak túl lesztek rajta.
2022. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. okt. 15. 05:57
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs, még egy kérdés: ezek szerint felengedtek Téged is a kórterembe?

Annak örülök. Azt hittem a járványügyi dolgok miatt max a betegfelvétwli részif mehet a kísérő

Tehát a kórteremben is mellette lehettél?

2022. okt. 15. 06:54
 6/10 anonim válasza:
Szia, nem sajnos a kórterembe nem mehettem be, kint a váróban voltam, néha kijött hozzám. Akkor kísérhettem el végig amikor vitték a műtőbe. Másnap jöhetett haza akkor beszélgettük át a dolgokat.
2022. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Feleségemet pénteken fogják műteni. Amikor tegnap a kórházban volt vérvételen, az volt kiírva, hogy pénteken nincs látogatás. Ez azt jelenti, hogy még a váróban sem lehetek ott?

Vagy a látogatási tilalom csak azt jelenti, hogy a kórterembe nem mehetek be, ahogyan Te sem mehettél?

Előre köszi a választ: Jani

2022. okt. 18. 09:34
 8/10 anonim válasza:
100%
Szia, hivatalosan a látogatás, 3-6 ig van, de az 5.-en ahol a nőgyógyászat van délelőtt, tömve van a váró, mivel ellátás is folyik a rendelőkben, tehát szerintem ekkor nem törődnek veled, ha ott vagy. Én is ott voltam egy a sok ember közül. Aztán ott maradtam a váróban utána is amikor már kiürült, és senki nem szolt hozzám, hogy mit csinálok itt. Annyi volt hogy a liftek ellátási és látogatási időn kívül nem szállítanak hozzátartozókat, de a lépcsőn simán fel lehetett menni. Lényegében senki nem törődött velem.
2022. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia! Tegnapelőtt, 21n megvolt a nagy nap..

Sajna a feleségem nem engedte, hogy elkísérjem, inkább nézzem meg otthon a gyerek kora délutáni óvodai szereplését.. Hát, nem tudom.

A dolgozók biztosan nagyon rendesek, a feleségem csupa jót mondott róluk. Egy szobába rakták az összes kisműtétes hölgyet, akik nem stresszelték egymást, inkább másról beszélgettek. Egyszerre vitték le őket a műtőbe, akik előbb ébredtek, azok elmondták az ápolói tanácsokat a később magukhoz térőknek.

De egyebekben…

Reggel hétre kellett mennie Kistarcsára. A Dunakanyarban lakunk, egy rokonunk bevitte reggel a kórházba (nekem sajna nincs jogsim).

A feleségemet beutaló szakorvos ott dolgozik, ő utalta be a feleségemet, úgy volt, hogy ő is operálja. Persze nem őhozzá írták ki, hanem, hanem egy fő-fő orvoshoz, mivel "így írja elő a protokoll".

(egészségügyi küret volt, rutinműtét, nem kell hozzá sok-sok évtizedes tapasztalat)

Valamilyen okból azonban mégis a kezelőorvosa operálta.

A beutaló orvos még előtte pár nappal azt mondta, hogy a műtét 9re van kiírva, azt mondták, hogy ha 9kor műtik, 17h-kor mehet haza. Ehhez képest azt mondták helyben sokkal később lesz a műtét, várnia kell. (Természetesen étlen-szomjan, de ez így van rendjén.)

Mivel nagyon magas volt a vérnyomása, ezért a nyelve alá spricceltek valamit, amit, amitől helyrállt a normál érték.

Engem elég sokszor operáltak, így tudom – és Te is írtad – hogy mielőtt leviszik a műtőbe (egyes helyeken már reggel) kap nyugtató tablettát (egyes helyeken nyugtató injekciót). Feleségem nem kapott semmit. (Feleségem -velem ellentétben - hála Istennek nem annyira stresszelős típus. Ha én nem kaptam volna nyugtatót, szívinfarktussal kellett volna átvinni átvinni az intenzívre ennyi várakozás után)

Fél tíz tájt a beutaló orvos benézett a kórterembe, hogy délelőtt mégis meglesz a műtét.

Ehhez képest 10óra ötvenkor úgy beszéltem a nejemmel, hogy még nem tudott semmiről.

Pár perc múlva kaptam az sms-t a feleségemtől, hogy „visznek”. Nyugtatót – mint írtam – nem kapott még akkor sem. Talán ez is oka lehetett, hogy nagyon nehezen aludt el. Direkt becsukta a szemét, amikor elkezdték csepegtetni belé az altató infúziót, de még sokáig hallotta mi van körülötte. Ja és az infúzión kívül sem kapott „előaltató”, kábító szurit, ahogyan a múltkori ugyanilyen műtétjénél. (Úgy látszik, ahány kór-ház, annyi szokás.)

Miután felhozták a műtét után, csak az volt neki nehéz, hogy kettő órán át még nem ehetett ihatott semmit. Ötkor tényleg elengedték, ugyanaz a rokon hozta haza.

Összességében örülök, hogy feleségemnek pozitív benyomásai voltak, de nekem – mint hivatalnoknak – kicsit kaotikusnak tűnik ez az egyszer így mondom -aztán mégse úgy - ja, de mégis úgy - munkaszervezés.

A lekapart méhnyálka eredmény 4hét múlva várható, reméljük a legjobbakat. Párodnak jó egészséget kívánok.

Üdv: Jani

2022. okt. 23. 21:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma lett meg az eredmény, a rákszűrés hála Istennek negatív eredményt hozott.
2022. nov. 18. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!