Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik a nőgyógyászati...

Hogyan zajlik a nőgyógyászati kisműtét (egészségügyi küret) a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban mostanában?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy a műtétre előkészítés hogyan zajlik. Helyeznek-e fel méhszájtágítót? (nem szültem, férjnél vagyok, 46éves, de örökbefogadott gyerekünk van) Fönt a kórteremben injekciót kapok-e vagy tablettát (ha tablettát, akkor mit), gyalog kell-e mennem a műtőbe vagy letolnak ágyon, (mennyire leszek ekkor magamnál), a műtőben milyen gyógyszereket kapok stb...

2022. okt. 11. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szültél kapsz tágítót.
2022. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről pedig az orvosodat kérdezd, ne a gyakorin lévő embereket.
2022. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dormicumot adnak tablettában, bemész a műtőbe, hogy milyen altatószert kapsz ott vénásan nem tudom, 1 perc múlva már alszol, 20 perc múlva meg a kórteremben ágyba tesznek. Nem ott, és nem ilyen műtétem volt, de valószínűleg ott is így csinálják.
2022. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pénteken, 21n megvolt a nagy nap..

A dolgozók nagyon rendesek.

Történetesen egy szobába rakták az összes kisműtétes hölgyet. Nem stresszeltük egymást, inkább másról beszélgettünk. Egyszerre vittek le minket a műtőbe. A műtét után, már fent a szobában, akik előbb ébredtek, azok elmondták az ápolói tanácsokat a később magukhoz térőknek.

De egyebekben...

Mivel nagyon magas volt a vérnyomásom, ezért a nyelvem alá spricceltek valamit, amitől helyreállt a normál érték.

Nem kaptam se nyugtató tablettát, se nyugtató injekciót - se reggel, se közvetlenül a műtét előtt.

Én - a párommal ellentétben - hála Istennek nem vagyok annyira stresszelős típus. Ha a párom nem kapott volna bármilyen műtétje előtt nyugtatót, szívinfarktussal kellett volna átvinni az intenzívre.

11h-kor vittek le. Nyugtatót nem kaptam még akkor sem. Talán ez is oka lehetett, hogy nagyon nehezen aludtam el. Direkt becsuktam a szemem, amikor elkezdték csepegtetni belém az altató infúziót, de még sokáig hallottam mi van körülöttem. Ja és az infúzión kívül sem kaptam „előaltató”, kábító szurit, ahogyan a múltkori ugyanilyen műtétemnél a másik kórházban. (Úgy látszik, ahány kór-ház, annyi szokás.)

Miután felhoztak a műtét után és felébredtem, kettő órán át nem ehettem-ihattam semmit. Mondták, hogy aludjak vissza, de nem bírtam. (a múltkori ugyanilyen műtétemnél akkor tértem egy kicsit magamhoz, amikor rám szóltak, hogy másszak már át a hordágyról az ágyamra. (biztos azért mondták, mert nyitva volt a szemem - de valójában nem voltam még magamnál) Akkor alig másztam át a hordágyról az ágyamra, rögtön "visszakábultam".)

Ötkor engedtek el, a rokonok vittek haza.

Most reménykedve várom a laborvizsgálat eredményét, remélem, nem lesz semmi gond.

Hadd legyen egy kérdésem, hátha Te többet tudsz erről: most ez diagnosztikai küret volt, csak mintát vettek a méhemből. Ha találnak valamit (de mondjuk nem rákot, csak miómát vagy hasonló, kevésbé súlyosat), akkor következik majd a terápiás küret - tehát a teljes leszívás?

Előre is köszönöm válaszodat: Éva

2022. okt. 25. 05:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Nemrég jött meg a szövettan eredménye, a rákszűrés hála Istennek negatív.

Csak azt nem értem, hogy a műtét óta miért van minden 2. vagy 3. napon mensesem?

Ha valakinek van e téren tapasztalata, írja meg, kérem!

2022. nov. 20. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen hanyag anesztes kolléga dolgozott ott, aki nem gondoskodott a szorongásmegelőző premedikációról, ezért is ment fel a vérnyomásod vsz a műtét előtt.
2023. ápr. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen műtéteket általában vénás narkozisban végezzük, jellemzően propofollal, a legzesdeprimalo hatás miatt az anesztes maszkon át lélegeztet, vagy csak rá segít a legzesre. A szer nagyon gyorsan bomlik, ezért az ilyen kisműtéteket biztonsagosan lehet vele végezni.
2023. ápr. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hétfőn a ismét egészségügyi küretem, ezúttal a váci kórházban. Tudnátok mesékni a felszíbes altatás ottani menetéròl?

(Mibden èrdekelne, egészen onnantól, hogy nyugtató szurit vagy tablettát kapok-e a kórteremben, egészen a műtòben történő dolgokig.)

+ kerdés: pár hét óta rivotrilt kell szednem: reggel 0,5mg, este 1mg. Befolyásol-e ez valamit akár az altatásban, akár az ébredés utáni lelki / testi hogylétemre?

A nőgyógyásznak mondtam ezt, de az altatóorvossal valószínűleg csak a műtòben fogok találkozni.

Előre köszi a válaszojat!

2023. jún. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!