Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a háttérben? Valakive...

Mi lehet a háttérben? Valakivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Minden évben járok rendszeresen nőgyógyászhoz a szokásos rákszűrésre. Januárban lett egy rossz eredményem: Kóros, neoplasticus hámelváltozás, Atypusos laphámsejtek (ASC)- Bizonytalan jelentőséggel (ASC-US). + HPV tipizálás ajánlott.

Az akkori dokim nem csinált semmit, azt mondta várjak 6 hónapot. Azóta elköltöztem. (márciusban) Elmentem egy másik orvoshoz. Csinált még egy rákszűrést. Az eredmény ugyanaz. Csináltunk egy HPV szűrést, negatív. Még egy rákszűrés. Ugyanaz az eredmény..

A doki nem lát semmi rendellenességet. Pénteken megyek megint vissza.

A volt páromnak szex után piros pöttyök jelentek meg, ami pár óra után elmúlt. Fogamzásgátlót szedek már 4éve. Nincs ötletem, semmit nem érzékelek, hogy bajom lenne. Valaki hasonló?



2022. okt. 11. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes megnézned:

[link]

ASC: atípusos laphámsejtek

ASC-US: nem meghatározott jelentőségű

A kenetek kb. 5%-ában van ilyen, gyakori elváltozás, nem egyértelmű, hogy mennyire nagy a baj. Kicsit sűrűbben kell ellenőriztetni.

2022. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a HPV tényleg negatív, akkor valami gyulladás. De legalább szinte 100%, hogy méhnyakrák nem lehet belőle.
2022. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Legutóbb a doki azt hozzátette meg, hogyha a hpv negatív, akkor kell csak aggódni, mert 100 irányba nyúlhat ez az eredmény. Ezért mereszkedtem ide irni, hátha volt valakinek hasonló.
2022. okt. 11. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont akkor kell aggódni, ha a HPV pozitív, mivel méhnyakrák szinte kizárólag csak HPV fertőzés talaján alakul ki. Ha a HPV negatív, akkor nem lesz méhnyakrákod.
2022. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megoldódott azóta?
2023. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes, hogy azóta a rakszuresem negatív? Minden rendben van.
2023. márc. 5. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!