Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok a gyógyszer vagy allergia...

Sok a gyógyszer vagy allergia vagy csak gyenge fos vagyok?

Figyelt kérdés

Méh - és petefészek gyulladásom van. Már szedtem egy hétig Augmentint (2*1) és probiotikumot mellé. Nem ment le teljesen a gyulladás. Ezért a doki írt fel Klion 2*2 és doxypharm 2*1. Már az első bevétel után 10 percre öklendeztem. ( Hányni nem hánytam vissza semmit.) 2 napon már nőgyógyászatati bajok is kijöttek lent. 3 napja szedem és rosszul vagyok. Hányás , öklendezés és szédülés. 10 napig kellene szednem de addig nem bírom belepusztulok. Probiotikumok mellett persze. Már gondolkodom hogy abbahagyom de tudom hogy nem szabad.


Magánban voltam és azt mondta a doki ez megold mindent nem kell visszamennem. Rákszűrés eredményéért meg telefonáljak.


30L


2022. okt. 11. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Szólj a dokinak, hogy nem bírod a gyógyszert. Vagy külön valamelyiket, vagy a kettő kombinációját, vagy az is lehet, túl erős neked a dózis. én is jártam úgy, hogy a doki dupla dózist írt föl nekem Klacidból, iszonyat rosszul lettem tőle. Felhívtam, azt mondta jó, akkor szedjem a szimpla dózist (a betegtájékoztató szerintit), attól meg úgy nem volt bajom. Legközelebb meg retardból akart napi több szemet felírni, ott már a patikus is csodálkozott, és én utóbbira hallgattam...

De mindenképp beszéld meg a dokiddal, nyilván nem szedheted, ha rosszul vagy így tőle.

2022. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
30 évesen már nem lány vagy, hanem nő.
2022. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy a probiotikum veszekszik a gyógyszerrel, azt ráérnél az antibiotikum kúra után szedni.

A Kliont evés közben vagy után, kevés vízzel kell bevenni.

A Doxypharmot étkezés közben, bő folyadékkal kell bevenni, közel ugyanabban az időben minden nap.

Ezeket jobb, ha nem egyszerre veszed be, de ebben a gyógyszerész tud segíteni, hogy kevesebb legyen a mellékhatás.

2022. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Két antibiotikumot írt fel egyszerre? Ilyet még nem láttam! Mért az az első gondolatod, hogy te vagy "gyenge fos"??? Hogy beszélhetsz így magadról?!!! Mit szólnál, ha más beszélne így rólad??? Hagyd abba a kettő közül az egyiket. Attól semmi bajod nem lesz. Azt ne kérdezd, hogy melyiket, mert nem lehet tudni, hogy konkrétan az egyiket nem bírod vagy csak a kettő sok együtt. Ha úgy nem lesznek tüneteid és még mindig nem múlik el, utána folytathatod a másikkal. Vagy ha folytatódnak a mellékhatások, akkor már tudod, melyikre vagy érzékeny.
2022. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

4# Ne adj ilyen tanácsot, kérlek, hogy saját szakállra hagyja el az antibiotikumok egyikét, nem értesz hozzá, hogy pl. melyik jobb a kérdező panaszaira. Ilyesmit mindig az orvossal kell megbeszélni.


3# A probiotikum nem vész össze az antibiotikummal, inkább a két antibiotikum veszhet össze egymással. A probiotikumot legalább 4 óra távolságban kell bevenni az antibiotikum után, amikor az már felszívódott, különben a probiotikus bacikat is gátolja a gyógyszer. És azért célszerű párhuzamosan szedni, mert egy 5-7 napos antibiotikum kúra alatt (ami alap idő) azért eléggé tönkre tud menni a bélflóra, nem feltétlenül kell megvárni a kellemetlen tünetek megjelenését. Van persze, aki bírja, de a kérdező a leírtak alapján nem ez a kategória.

2022. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!