Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ha Leukocita...

Mit jelent ha Leukocita észteráz(+) van a vizeletemben?

Figyelt kérdés
Sajnos nászútas betegségben szenvedek ami azt jelenti hogy ha szexelek utána 24ora elteltével felfázásos tüneteim lesznek. Eddig ez ellen d mannose port használtam (kb 2 éve) és tökéletesen használt azonban az utóbbi 1 hónapban hiába szedtem be, mentem el szex előtt után pisilni, fürödtem le utána megis ki jött a probléma így el mentem teljes vizelet vizsgalatra ahol minden negatív lett kiveve a leukocita észteráz az pozitív(+) lett illetve a fehérvérsejt szám magas lett (6). Mit jelenthet ez? Van erre valami megelőzésre?

2022. okt. 14. 18:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
Írj privátban!
2022. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egy pluszos leukocita külső szennyeződés is lehetne, 6 fvs meg nem magas. Érdemes elhagyni a könnyen felszívódó szénhidrátokat az étkezésedből, mert szeretnek belobbantani gyulladásokat.
2022. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
0%
2-es! Szeretnélek felvilágosítani, hogy a 6/ltr(H) a magas, és nem a normális Fehérvérsejt szám értékek között mozog, ugyanis a normális tartomány a 0-4 közötti tartomány.
2022. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg arról, tégedet, hogy nem minden laborban ugyanaz a referenciatartomány. Függ a használt reagenstől és egyéb dolgoktól is.
2022. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Viszont nekem konkrétan a nemi együttléttől alakul ki... Így nem gondolnám hogy szénhidrát kérdés lenne... :/
2022. okt. 14. 21:19
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem a szénhidráttól alakul ki, hanem az tartja olyan állapotban a szervezetet, hogy az nem tudja csírájában elfojtani az ilyeneket. Érted? Tehát hajlamossá tesz téged gyulladásokra! Nem okozza azt, hanem hajlamossá tesz rá. Érted a különbséget?
2022. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Értem de ez akkor sem normális

Plussz eddig szedtem a d mannose port 2 éven át és nem volt bajom a d mannose egyébként az e coli ellen hat így hogy nem használ feltetelezem valami más baktérium áll a háttérben erre lennék kíváncsi hogy mi

2022. okt. 15. 09:06
 8/19 anonim ***** válasza:
Vegyél egy bórsavas - vagy ha nincs, akkor - steril vizeletgyűjtő poharat a gyógyszertárban. Reggel az első pisi előtt mosd le magad, törölközz meg, gyűjts a pohárba középsugaras vizeletet. Amilyen gyorsan csak tudod, vidd be egy magánlaboratóriumba és kérj tenyésztést. Ennyi. Nálunk ez kb. 10000 Ft, általános vizeletvizsgálattal.
2022. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen most ez a tervem nekem is, köszönöm!
2022. okt. 15. 16:05
 10/19 A kérdező kommentje:

Csak hát hétvége van... És a sok gyógyteától meg ülő fürdőtől mostanra tünetmentes lettem... Nemtudom mennyi az a határidő mikor még ki mutat valamit a vizsgálat

Ha mondjuk jövő héten el viszem egy laborba akkor még ki mutatna bármit, lenne értelme?

2022. okt. 15. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!